Kolorowe linie na ekranie netbooka przy zamykaniu/otwieraniu

Witam,

Mam niewielki problem z netbookiem Asus 1001px , mianowicie czasami przy zamykaniu i otwieraniu netbooka pojawiają się na ekranie kolorowe poziome paski (czerwono-fioletowo-czarne).

Pojawiają się one mniej więcej wtedy, kiedy przykrywa monitora jest już w połowie otwarta i tylko na ułamek sekundy (nie są stałe). Dodatkowo przy otwieraniu przy prawym zawiasie ekranu słychać cichy zgrzyt (coś w stylu “chruuuup”).

Ktoś orientuje się co może być przyczyną?

Gdzieś wyczytałem, że przyczyną są taśmy (?)

No i sam odpowiedziałeś sobie kolego na pytanie. Skoro problem pojawia się podczas zamykania/otwierania to należałoby przede wszystkim sprawdzić czy taśma jest dobrze zamocowana przy matrycy oraz w płycie głównej. Jeśli jest ok, to niestety jest do wymiany.

Najczęstsza tego typu usterka w laptopach spowodowana najprawdopodobniej przetarciem, pęknięciem lub poluzowaniem taśmy w gnieździe ekranu lub płyty głównej.

Kolejnym problemem może być odklejająca się taśma na pinach ekranu LCD co jest już ciężkie do naprawy.

Najprawdopodobniej pasy te będą pojawiać się coraz częściej aż do całkowitego odłączenia niestykających pinów taśmy.

Jeśli masz zdolności to sam możesz rozkręcić ekran i sprawdzić taśmę (otarcia, pęknięcia, luzy w gnieździe) jeśli kompletnie się na tym nie znasz daj na serwis lub poczekaj aż całkiem wysiądzie wtedy serwis.

Ok. Otworzyłem netbooka i ekran i przyczyną były poluzowane taśmy. Jak na razie wszystko działa bez problemów.

Temat można zamknąć.