Kolorowe paski na jednym z 3 monitorów

Siemanko, mam taki problem, od jakiegoś czasu na jednym z moich 3 monitorów zaczęły pojawiać się cieniutkie, kolorowe, migające paski. Co ciekawe nie widać ich na screenshootach ani na białym tle (np na stronie startowej google nie widać ich wcale, ale już na jakimkolwiek filmiku na youtube gdzie jest ciemniejsze tło są). Inne monitory działają poprawnie, problem nie leży też w kablu (zmieniałem go ostatnio, a i przed jak i po zmianie paski się pojawiały). Ten monitor służy mi również za telewizor, ale gdy włączę go jako TV pasków nie ma. Jakieś pomysły co może powodować te niedogodność? Z góry dzięki :slight_smile:

Uszkodzenie matrycy. DeadPixel’e itd. Może być bardzo dużo przyczyn. W każdym razie monitor jest mechanicznie uszkodzony.

Ale gdyby problem był z matrycą, to czy przy oglądaniu na nim TV (a nie korzystania z komputera) te paski też nie powinny się pojawiać? (bo się nie pojawiają)

W takim razie uszkodzenie portu w PC. 

Zamieniłem porty, podpiąłem monitor (wadliwy) pod inne wyjście z PC, pod które wcześniej był podpięty inny monitor (dobrze działający), ale “wadliwy” wciąż wyświetla paski, a dobrze działający wciąż działa dobrze.

No to sam widzisz że winny jest monitor lub kable transmisyjny. Innego rozwiązania nie ma.

Ok teraz zamieniłem kable i sytuacja się nie zmienia, znaczy, że problem jest w monitorze. Dziwne jest tylko to, że paski pojawiają się tylko kiedy używam go z PC, a nie pojawiają się jak używam go z PS’em albo jako TV.

Problem jest, ale nie wiem co go powoduje :confused:

Hej,

A jakim portem podłączasz komputer do monitora? Nie przypadkiem D-Sub? Czy tego samego portu używasz w przypadku podłączenia PS?

Pozdrawiam,

(PC)DVI-D -----> HDMI(monitor) lub (PC)HDMI ------> HDMI(monitor) wczoraj zamieniałem kable żeby sprawdzić czy coś się zmieni, paski były i tu i tu.

PS podłączam HDMI---->HDMI

Dziś jak włączyłem kompa to wszystko działa normalnie - pasków nie ma, a nic nie zmieniałem od wczoraj.

Hej,

Zatem nie jest to wina konwertera A/C, bo podłączasz złączem cyfrowym. Coś jednak jest na rzeczy, skoro czasami problem występuje, a czasami nie.

A w karcie graficznej posiadasz bezpośredni wyjście HDMI czy tylko DVI?

Pozdrawiam,