Kolorowe pasy w ADI 6100 na Geeforce 4 MX 400

(Koles84) #1

Mam problem otóż w ciągu trzech dni na monitorze LCD wyskoczyły mi 4 razy kolorowe paski -taka jakby tęcza i zgasł na sekundę obraz i potem było ok.Za pierwszym razem obraz zgasł na dłużej i dopiero musiałem uruchomić jeszcze raz kompa żeby zaczął działać.Testowałem zarówno monitor jak i kartę z innym sprzętem ale nie doszedłem do wniosku czyja to wina.Myśle ze na 90% monitora bo niedawno go kupiłem (używany) ale wcześniej nie zauważyłem tego problemu.Chciałbym poprostu wiedzieć czy moge powoływać sie na gwarancje . Poza tym mam tez problem z monitorem bo nie wiem jaka jest optymalna rozdzielczość dla tego monitora i częstotliwość odświeżania,z Aidy32 udało mi sie wyczytać te dane ale niewiele mi dają:Właściwości monitora

Nazwa monitora Monitor Plug and Play [NoDB]

ID Monitora ADI6100

Data produkcji Tydzień 48 / 2001

Numer seryjny 11481

Największy widzialny rozmiar ekranu 31 cm x 23 cm (15.2")

Współczynnik proporcji obrazu 4:3

Częstotliwości odświeżania poziomego 30 - 60 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 56 - 75 Hz

Gamma 2.07

Obsługiwane tryby DPMS Standby, Suspend, Active-Off

Ludzie w firmie której mi go sprzedawali nie wiedzieli nic zupełnie na jego temat a z tyłu nie ma tabliczki producenta.Jest moze jakiś inny program który mi powie wiecej na jego temat?

(Krasnal666) #2

Zainstaluj sterowniki od monitora i problem powinien zniknąć :wink:

(Agatonster) #3

Krzysiek22

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(JNJN) #4

Czyli wygląda że max to 1024 x 768, choć może i być wyżej, ale trzeba zobaczyć w jego specyfikacji.

Wygląda że max 75 Hz, ale jak ustawisz odświeżanie na 60 Hz będzie dobrze.

(Koles84) #5

Niestety nie znalazłem nigdzie w necie sterowników do tego monitora, na początku ustawiłem go na 1024x768 i 75 hz ale jak mówisz 60 hz to przestawiłem.Macie może jeszcze jakiś pomysł czym to może być spowodowane?