Kolorowy tusz do lexmark x 1250

Witam mam taki problem mam drukarkę Lexmark x 1250 i posiadam kolorowy tusz ale niestety jak chcę coś wydrukować

to kartka jest czysta tusz jest pełny bo nie dawno nabijany pojemnik jest orginalny z lexmark nr 27

Kompletnie nie wiem co mam robic już próbowałem wszystkiego oczyszczyć tusz ale nic dalej nie drukuje

Proszę o szybką i fachową pomoc

sprawdź czy dobrze zamontowałeś tusz

może te drogi co plynie tusz zaschly ?;/

tusz jest dobrze zainstalowany i te drogi co leci tusz też są dobre bo leci mało ale leci

to może coś z oprogramowaniem na komputerze

Na czarno drukuje bez problemu ale kolor nic to oprogramowanie jest spox wczoraj sprawdzałem wejście w drukarce na kolor i jest tam tusz kolorowy to nie wiem może coś z głowicą pomóżcie błagam!!

ja niestety nie jestem w stanie ci pomóc :frowning:

chciałbym jeszcze napisać że pokrywa tuszu kolorowego nie jest dobrze przymocowana tylko tak leży czy to ma jakieś znaczenie??

Spróbuj przeprowadzić kalibracje, a następnie wyłącz drukarkę od zasilania i następnie ją podłącz.

zrobiłem to ale dalej nic drukuje tylko na czarno wszystkie obrazki i litery a to co ma być na kolorowo to nie drukuje niekiedy i tylko czarne rzeczy są

Może po prostu coś jest nie tak z tym tuszem?

ale co konkretnie?? jak to sprawdzić??

Może by tak sprawdzić po znajomych i włozyć ten kartridż do innej drukarki. Jak tam nie zadziała to nowy :confused:

Tusz może być wyschnięty, kartridż może być wadliwy lub uszkodzony. To nie musi być wina drukarki ani oprogramowania.

ok sprawdzę u znajomych

Są specjane płyny jak ci tusz zachnie na bazie alkoholu i wystarszy odessać, wtedy kartridź działa normalnie. Polecam, ja taki płyn dostałem wraz z pojemnikiem 1 litru tuszu i powiem że niezła sprawa, naprawiłem kumplom w ten sposób już chyba 10 pojemników