Kolory RAM Czy to jest bezpieczne?

Witam! Dzisiaj włączyłem komputer i z ciekawości sprawdziłem pamieć ram (mam 4 GB) Windows odczytuje tylko 2GB wcześniej odczytywał 3 GB,postanowiłem zmienić miejsce jednej kości

Są dwa kolory po dwa sloty (żółty i czerwony)

Czy nic się nie stanie jeżeli każda kość (po 2GB) będzie w innym slocie (zmiana koloru)

Mam jedną kość w żółtym i jedną w czerwonym

http://imageshack.us/photo/my-images/846/slotram1.jpg/

Nie.Będzie to wręcz zalecane :slight_smile: Dual channel :slight_smile:

dzieki

I po co bzdury piszesz? Dual to ten sam kolor w większości płyt jak nie w każdej.

Stać to się nic nie stanie ale co do DualChannel to różni producenci różnie to oznaczają (w jednych ten sam kolor oznacza ten sam kanał a w innych kolory oznaczają pary slotów do duala) i najlepiej sprawdzić w instrukcji od płyty w których slotach należy zamontować kości żeby działały w dualu.

A to już jest zależne od płyty głównej. Różne oznaczenia występują u różnych producentów. Trzeba zajrzeć do manuala.

Komputerowi oczywiście nic się nie stanie jeśli włożysz do różnych slotów. Najwyżej będzie / lub nie / działać wspomniany wyżej dual channel.

Gdy wkładam dwie kości do jednego koloru (żółty) to czyta mi tylko 2GB a jak są w dwóch innych kolorach czyta 3GB jeżeli mówicie że nic się nie stanie to zostawie tak jak jest.

Myślę że jeden slot (żółty) nie działa i z tego powodu zmieniłem miejsce jednej kośći

Dwie kości są z firmy GOODRAM (identyczne)

Dzięki za szybką odpowiedz :smiley:

A nie możesz w dwa czerwone? Tak w ogóle to na zdjęciu Twoim są żółte i czarne sloty :stuck_out_tongue:

scrreny wgrałem po to aby każdy wiedział o co chodzi

pomyśle nad 2x czerwone

Ściągnij program everest np i zobacz czy chodzą w dualu,co daje dużo większą wydajność

Chodzą 3072 RAM :smiley: