Kolory w Viście


(M8r Labctk) #1

Witam!

Otóż od kilku dni mam problem z kolorem szarym na monitorze wyświetla on mi się jako brązowy i nie wiem jak to zmienić. Inne kolory wyglądają normalnie. Zauważyłem że podczas włączania komputera jest wszystko ok lecz gdy zaczyna się już wszystko wczytywać co jest ustawione w autostarcie ( nie chodzi mi tu głównie o folder w menu ) to nagle kolor szary staje się brązowy. Wcześniej było ok lecz mój brat zainstalował skype i potem coś się takiego stało lecz teraz odinstalowałem skype i nic. Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to byłbym wdzięczny za poradę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.


(Bizonzo56) #2

Za bym zaczął od przeinstalowania sterowników.. karty graficznej ew. ustawień kolorów

Prawy klik>Personalizacja>ustawienia ekranu>Ustawienia zaawasowane >Zarządzanie kolorami chociaż wątpie zeby to było rozwiazanie, mówie zacznij od sterowników


(Hito Kun) #3

Zamiast reinstalki sterowników, proponuję wejść w zaawansowane właściwości karty graficznej i pobawić się ustawieniami kolorów.


(M8r Labctk) #4

Zrobiłem wczoraj reinstalacje sterów lecz nie pomogło.

// Edit: hmm.. tylko problem tkwi w tym że jak na początku komputer się włącza to wszystko jest ok z kolorami lecz po chwili włącza się tak jakby jakaś "nakładka" która zmienia odcień szary na brązowy. Raz na sto razy jest ok. Wiecie w czym może tkwić problem?


(Hito Kun) #5

No to jeżeli dopiero z włączeniem systemu się tak dzieje, to znaczy, że sterowniki przejmują kontrolę nad obrazem i wczytują swój profil kolorów. Musisz mieć tam coś namieszane.


(M8r Labctk) #6

hmm.. bardzo możliwe więc co byś polecił żeby to naprawić?


(Rom Bud) #7

Sprawdzić profile kolorów w ustawieniach sterowników ;]


(Hito Kun) #8

Ew. wejdź sobie przez panel sterowanie Nvidia/Ati center (nie wiem jaką masz kartę grafiki). Przywróć tam sobie ustawienia domyślne/wyrównaj suwaki kolorów.


(M8r Labctk) #9

hito_kun, no to jestem Ci winny piwo :wink: działa jak mogę Ci się odwdzięczyć?

Edit:// do postu poniżej:

oki będę czekał :wink:


(Hito Kun) #10

Zgłoszę się jak będę chciał pożyczyć stówę:stuck_out_tongue:


(M8r Labctk) #11

kurcze ;/ jak uruchamiam ponownie komputer to znowu jest to samo i jak wchodzę do Panelu Sterowania -> NVIDIA -> Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitów i jak naciskam "Przywróć ustawienia standardowe" to jest dobrze ale jak to zrobić żeby zawsze to załadowaniu systemu tak było a nie dopiero po mojej ingerencji w Panel sterowania??


(Hito Kun) #12

Dziwne. Po przywróceniu ustawień i zapisaniu ich, system nie powinien już wracać do poprzedniej konfiguracji kolorów, nawet po restarcie.


(M8r Labctk) #13

No właśnie nawet zapisałem to i załadowałem żeby było jako "domyślne" ale nic to nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł/sposób na to?