Kom się nie włacz, niebieski ekran sprawdzania spójności

W temacie troche chaotycznie, ale mam taki prblem, że komuter od wczoraj się nie chce włączyć. Na dwa włączenie, jedno kończy się całkowitym fiaskiem, czyli czarny ekran i tyle, a np. za drugim razem pojawia się ekran sprawdzania spójności, sprawdzi go i znów czarny ekran. Kom zawsze działał dobrze, troche się przycinał. Mam windowsa xp home

a możesz wejść w tryb awaryjny?tryb awaryjny F8

nie, nie moge nic

Ja bym spróbował przetestować kartę graficzą i pamięć RAM na innym kompie. Ewentualnie zabootuj go z płyty CD z Windowsem i zobacz co się stanie. Jak możesz wejść w bios zanim pojawi się ekran sprawdzania spójności to bym sprawdził jeszcze czy widzi w biosie poprawinie dyski i pamięci. Ostatnio miałem taką przygodę i jeden kabel Sata 2 okazał się walnięty, po wymianie komp śmiga jak szalony :stuck_out_tongue:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania)

Wpisz chkdsk c: /R

Potem podczas startu naciśnij F8 i wybierz Ostatnią znaną dobrą konfigurację. Jeżeli nie działa, to przywróć system (punkt 2): http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58

Jeżeli uda się włączyć system, podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Jeżeli się nie uda, to podłącz dysk do innego komputera i tam odczytaj jego S.M.A.R.T