Komórka spowalnia internet?

Dzisiaj kupiłem sobie komórkę 3g. Wcześniej miałem w200i SE nawet bez wifi. Zauważyłem, że jak komórka jest włączona( znajduje się obok laptopa) to internet masakrycznie zwalnia- kilkudziesięciokrotnie. Jak ją wyłączyłem i zrestartowałem kompa problem zniknął. Jak włączyłem ją to znowu spowolniło. Jak to możliwe? Komórka musi być przecież włączona. Trzymać ją z dala od laptopa? Pomocy

w telefonie masz wifi i może jak masz je włączone to pobiera jakieś dane … (jeśli masz telefon z androidem to cały czas się łączy z internetem),ale nie wierze że aż tak bardzo ci to spowalnia połączenie

jak masz wifi włączone to wyłącz i sprawdź jak będzie :slight_smile:

a jak nie masz włączonego to nie może być wina telefonu

nie ma czegoś takiego jak że komórka spowalnia internet chociaż nic z niego nie korzysta

Tak mam z androidem ale nie wiem co mi miałaby pobierać. Odłożyłem dalej od kompa i na razie działa. Ale on mi nie będzie ściągać z wapu? Jak się przed tym zabezpieczyć?

Android cały czas jest połączony z internetem nawet jak nie korzystasz z internetu,możesz jeśli masz wersję androida 2.1/2.2 odznaczyć dane pakietowe w ustawieniach lub pobierz program apn droid i wyłącz wifi w telefonie

i wcale nie będziesz się łączyć z netem i nie będzie ci spowolniało netu,jak będziesz potrzebował skorzystać z internetu to sobie odznaczysz te dane pakietowe lub w programie apn droid wtedy będziesz mógł się łączyć przez gsm/umts.A wifi sobie będziesz włączać kiedy będziesz chciał skorzystać z netu

3G nie powinno mieć wpływu na połączenie Wi-Fi w laptopie.

Wpływ może mieć tylko Wi-FI (choć nie powinno zbytnio spowalniać) i Bluetooth.

Dobrze mówisz tylko wifi,bluetoth nie ma nic do tego …

Jak nie? A częstotliwość nadawania?

Bluetoth przecież nie łączy się z netem :P,chyba że łączymy telefon za pomocą bluetotha do kompa i używamy jako modemu :stuck_out_tongue:

Wi-Fi i Bluetooth działają na częstotliwości 2,4GHz, więc ich fale się wzajemnie zakłócają, co nie trudno samemu sprawdzić, że tak jest.

Założyłem, że laptop się łączy przez Wi-Fi.

Tak, takie wzajemne interferencje sygnału czasem się pojawiają. Bluetooth powoduje pojawianie się błędów w pakietach WiFi dlatego jest spadek transferu. Rozwiązaniem jest wyłączenie bluetooth w komórce.