Komp do 2700 zł - do gier

a jakieś wentylatorki do obudowy coolermaster elite 330 polecacie ???

aha no i mam pytanko czy opłaca się dołożyć 500zł i mieć 2 radki w crossfire ???

Sorry za wcięcie, ale mój komp wygląda teraz tak:

płyta główna: msi p45 platinum 550zł

ramy: Crucial BALLISTIX 2x1GB 1066MHz 200zł

proc: Core2Duo Intel E8400 500zł

dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GB 150zł

napęd: Pioneer 215D 80zł

grafa: Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B 530zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W 280zł

obudowa: Centurion 590 black RC-590 220zł

chłodzenie na procek: Scythe Mugen 140zł

Nie ma jeszcze karty dźwiękowej - polećcie jakąś przeciętną :slight_smile:

nie kupuj 330! bierz albo 333 albo 331 bo są szersze!

nie… lepiej brać jednego hd4850 i najwyżej wymienić po 2 latach :slight_smile:

Sound Blaster Audigy SE

Jeżeli chodzi o obudowę. Antec Three Hundred funkcjonalna, ładna, dobry obieg powietrza, miejsce na wiatraki 120 mm, bardzo dobrze będzie chłodzony procesor, bez zasilacza (kupisz lepszy niż zazwyczaj dają z obudową), cena: 200zł :/, nie jest to mało, dokupisz jeden lub dwa wiatraki 120 mm, będzie chłodno :smiley: :stuck_out_tongue: :slight_smile: :] :7

Ciekawe dla mnie obudowy:

I-Box Lion 602B

I-Box Orion 320TB

Cooler Master CM 690

Cooler Master Centurion 590 Black

Cooler Master Elite 330

Nie bardzo chce mi się poszczególnie opisywać każdą obudowę, mój wybór padł by na Antec’a

Płyta główna, nie koniecznie jest powiedziane by inwestować w P45, kilka powodów przemawia za tym przemawia, mój wybór:

Gigabyte GA-EP45-DS3R , P45 - rozbudowa na przyszłość, niszy stopień produkcji chipsetu, PCI-E 2.0, wejście nowych podstawek dopiero pod koniec 2009 roku, jedyny mankament to cena. Usprawnienia od producentów na plus, Gigabyte się postarał, ale także i MSI. MSI dodaje do płyt główny (MSI P35 Diamond) kartę dźwiękową Creative X-Fi Xtreme, myślę jednak że taką kartę można dokupić do Gigabyte, w końcu, może można ją nabyć za 130zł

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … src,ceneo/

Albo dołożyć drugiego po 6-12 miesiącach :stuck_out_tongue:

albo sprzedać po 12 miesiącach i dołożyć do HD4870x2 :stuck_out_tongue:

W dniu 22.06.2008 , o godzinie 13:06 został dopisany post przez Ace Ventura

na płycie głównej masz zintegrowaną to po co dokładać na inną równie przeciętną

Wielkie dzięki za pomoc przy wyborze nowego kompa :slight_smile:

nie porównuj zintegrowanej karty dźwiękowej z Audio Soundblaster SE, ta druga jest o nieba lepsza :slight_smile:

Ta, napewno, wszyscy biegnijcie kupować creative’y bo mają dac’i lepsze… Bez bardzo dobrych głośników i tak różnicy nie będzie ani troche.

A to ciekawe, bo jeszcze w tym roku mają wyjść nowe podstawki.

Ale osobna karta dźwiękowa odciąża procesor. Inna sprawa, jak bardzo go odciąża…

Taaaa… creative’y odciążają jak ■■■■■■■… Tylko najdroższe wersje Xfi, via envy i soundstorm od nvidii robi cokolwiek zauważalnego jeśli chodzi o odciążanie.

ale nadal, jeśli ktoś kupuje głośniki to nie-zintegrowana będzie lepsza od zintegrowanej :slight_smile:

Dlatego napisałem:

No właśnie nie do końca, przekonanie że oddzielne karty dźwiękowe sa tak duuużo lepsze jest mitem… Trzeba trafić na naprade parszywą integrę aby grałą nieciekawie, nawet na dobrym sprzęcie.

Chyba masz na myśli Realtek ALC889A, bo on gra tak samo dobrze jak SB live 5.1, ja mam teraz Realtek ALC861VD a wcześniej miałem VIA AC97 na ECS K7VMM i powiem tobie że AC97 lepiej gra i to na głośnikach Primax 2.0, na Logitechach X-230 też.

Nie wiem skąd mi się wziął ten 2009 rok, sorki ale to musi być koniec 2008 roku

nie powiedziałem że są duuuuuużo lepsze, tylko po prostu lepsze :stuck_out_tongue:

jeśli ktoś ma bardzo dobre głośniki, to lepiej chyba zainwestować w kartę i mieć rewelacyjny dźwięk niż “tylko” dobry :slight_smile:

Chyba lepiej wtedy zainwestować wtedy w płytę główną MSI z Xfi na pokładzie :stuck_out_tongue: