Komp do 3000zł i najlepszy termin zakupu

Witam, mam zamiar w niedalekiej przyszłości zakupić lepszy sprzęt do kompa w cenie mniej więcej do 3000zł.

Oto wybrane prze zemnie części proszę o opinie czy warto coś zmienić itp. oraz o podanie najkorzystniejszego terminu zakupu tzn czy ma to być jakoś zaraz po wakacjach czy np w listopadzie (żeby ceny w tym okresie były jak najniższe)

Co do wersji karty z 640mb ramu wiem że ciutke nie opłacalne ale w nowszych grach np stalker dużo pamięci idzie na tekstury ponadto słyszałem że w przypadku wersji z 320mb pamięci są problemy ze sterownikami i spadku fpsów w związku z tym.

wersja1cf4.jpg

Będziesz podkręcał komputer? Ma służy głównie do gier?

Płyta Foxconn P35A, lub Abit IP35

Ram LLK?

zasilacz Amacrox 450

ale część pewnie się zmieni, planowanie zakupu danych części nie ma sensu ciągle wychodzą nowe podzespoły.

Lekki overclocking chyba będzie (dlatego wziołem E4400) bo słyszałem że się nieźle kręci. Tak komp przeznaczony do gierek.

Z tym planowaniem to chodzi mi o to kiedy jest najkorzystniejszy okres przy kupowaniu takich części żeby wyszło jak najtaniej.

przed i po świętach, sprzęt tanieje gdy pojawi się nowy trend (nowe technologie).

Czyli listopad np byłby dobrym miesiącem? bo jest to troche przed swiętami a ma sie sporo zmienić bo wychodzą jakieś nowe procki (AMD bodajże) i nvidia ma zamiar wypuścić nowe karty

A może październik?

jak się pojawią owe procki oraz karty zgodne z pcie 2.0 to pewnie będziesz miał na nie chrapkę, jak cię stać to kupuj teraz a za pół roku sobie sprzęt lekko zmodyfikujesz najwyżej.

jeżeli chcesz kupić w listopadzie, myślę że na początku miesiąca ceny jeszcze nie wzrosną to zadaj takie pytanie pod koniec października a nie teraz. Wtedy powinno już być “jaśniej” co do planów Amd/Intel czy Nvidia.

No właśnie wolałem się zapytać wcześniej ponieważ jakbym się zapytał pod koniec października to mogłoby być już za późno, no ale mniejsza z tym czy cześci które wybrałem są dobre? czy żadna z nich nie będzie “wąskim gardłem” dla reszty?

dobre

nie będzie.

W takim razie dzięki za pomoc (i ekspresową wręcz odpowiedź)

Ja kupiłem komputer w kwietniu i już połowe rzeczy wymieniłem :smiley: Wyszło szydło z worka.

Ja zawsze myślałem że wyszło ale szydło nie sidło z worka ale mniejsza z tym.

dobre to może i tak ale za tą cenę są lepsze.

zasilacz Amacrox 450(400W)-właśnie montuje szefowi komputer i montuje min. jego słabszego brata 400-350W.

pyta Foxconn lub ABIT na chipsecie p35 i to nawet za parę złoty mniej.

RAM Goodram 900PRO trochę drożej ale myślę że lepiej .

no i jakiś cooler Pentagram 120 + AC5- skoro OC ma być .

Ja słyszałem że chipset p35 nie jest tak udany jak p965i że na razie lepiej ten drugi brać

Może płyty nie są jeszcze sprawdzone tak jak I965P ale P35 obsłuży PCI-E 2.0 i jest bardziej przyszłościowy i zapewne na nim oprą się nowe pomysły Intela i nVidii

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 19:06

A pozatym wydaje mniej ciepła :mrgreen:

Nie ma co kupować kompa z myślą że “jest bardziej przyszłościowy” bo za rok to co się kupi teraz to już będzie ■■■■ a grafy co wykorzystają te nowe PCI-E to tak szybko nie wyjdą przykład AGP wciąż wiecznie żywe

Z takim podejściem na pewno :twisted: wszystko będzie żyło wiecznie

to zły przykład, karty agp są znacznie droższe niż ich odpowiedniki na pci-e, ta sama sprawa ma się do ddr1.

Co nie zmienia faktu że AGP mają już tyle lat a nadal wychodzą karty pod nie, w dodatku nie ma kosmicznej różnicy między AGP a PCI-E a pewnie tym bardziej między PCI-E 1.0 a 2.0

podaj przykład karty ze slotem AGP posiadający obsługę sprzętową DirectX 10.

to fakt ale zmiana (zamierzona narzucona przez producentów) agp na pcie to zabieg zmuszający użytkowników do zmiany płyty głównej, pamięci i procesora.