Komp do grania w WoW

dzieki wielki ale czy mój zasilacz da rade 450 wat corsair ?

Kalkulatory i specyfikacje komponentów podpowiadają zapotrzebowanie na prąd w okolicach 350-380 W. Przyjmijmy 400W, więc powinien wytrzymać, ale dla pewności jak złożysz komputer przetestuj podzespoły na maksymalnych obrotach np. w AIDA64 czy OCCT. Jak nic się nie wykrzaczy lub nie będziesz miał BSOD czy restartu to na razie możesz na tym zasilaczu śmigać. Nie ma co na zapas kupować, skoro obecny raczej da radę.

Kalkulator to tylko orientacyjna informacja. Rzeczywiste obciążenie może być inne, zwłaszcza gdy robisz jakieś większe OC.

dzieki wielkie :slight_smile: rozumiem że obudowa pomiesci wszystkie graty ??

Tak, nie będzie problemu.

Jeszcze zastanawiałem się nad zestawem na AMD RYZEN. Podsunę Ci cuś takiego:

Zestaw będzie wymagał tylko aktualizacji BIOS - 25 zł. Za jakieś 200 zł więcej możesz wrzucić RYZEN 1700.

hmmm AMD lepszy od intela I5 ??

Zależy czy gra robi pożytek z wielowątkowości. Ogólnie jest coraz lepiej pod tym względem, choć AMD dalej lekko odstaje chociażby od takiego I5 8400. Zresztą co ja Ci tu będę pisał.

Masz link do testów, zobacz co i jak działa i decyduj. Do Ryzena dałem pamięci 3200 co da trochę więcej FPS. Jeżeli raczej ogrywasz tylko WOW i inne MMO to Intel, bo tam z wielowątkowością jest problem chyba od zawsze.

oki dzieki wielkie :slight_smile: za wszystko ogóle ma byc do wszystkie komp nie tylko wow ale przeważnie gram w rpg.
Pomysle i jutro wkleje ostatneczną wersje bede prosił o ocenke i zamawiam sprzęt.Raczej wezme I58 400,ale dzieki za podpowiedzi:)

To taki segment, gdzie masz masę możliwości i w sumie co nie wybierzesz to będzie to dobry wybór, zwłaszcza, że do pary dajesz GTX 1060 co trochę bardziej “spłaszczy” wyniki. Przyjmuje się, że Intel bardziej do grania, a AMD bardziej jakiejś pracy z video czy CAD. Co nie oznacza, że na jednym i drugim nie można robić tych dwóch rzeczy jednocześnie.

oki dziekuje przemyśle i wkleje jutro ostateczną wersje jeszcze raz dziekuję :slight_smile:

Witam po przemyśleniach wybrałem oto taki zestaw !

Płytę główną wziołem od raizena ponieważ można zainstalować w niej pamięci szybsze i oczywiście same pamięci 3200mhz.
Proszę o opinie czy taka konfiguracja będzie dobra i funkcjonalna z możliwością rozbudowy w przyszłości.
Zaznaczam że zasilacz zostawiam Corsair 450 wat .

Źle. Procesor Intela, płyta pod AMD. Wróć do mojej propozycji, bo np kości 3200 nie są Ci potrzebne, gdyż płyty pod B360 nie obsługują szybszych pamięci jak 2666, a w dodatku masz tam procesor z większym zegarem.

Lub Ryzen:

Niepotrzebnie kombinowałeś.

Albo Ryzen, albo Intel. Mieszać się nie da.

oki dziekuje :slight_smile: wiadomo jak to noobek :slight_smile: przekombinowałem :slight_smile:

Pamiętaj o mocnym teście po złożeniu zestawu. Nie mamy 100% pewności czy zasilacz da radę, choć wszystko wskazuje na to, że nie powinno być problemów, a nie ma też sensu na zapas kupować zasilacza i dokładać kolejne 200 zł.

oki dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Wrazie jakby był słaby zasilacz to jaki wybrać ?? pod intela

Taki:

Czy taki:

Jest trochę zapasu mocy na przyszłość, a ceny też nie są jakoś specjalnie “krzywdzące”.

oki dziekuje bardzo :smiley: teraz wszystko wiem i zamwiam sprzęcik :slight_smile:

Czyli co 3,5 tysia :slight_smile: to obczaj taki zestawik

Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX
MSI B360M PRO-VDH
Patriot 8GB 2666MHz Viper Elite Gray CL16
Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
BIWIN 120GB 2,5” SATA A3 Series MLC
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
Corsair CX450M 450W Bronze

Po czorta mu zasilacz, skoro pisał, że ma, nawet taki sam? To samo z HDD, a potrzebę SSD przełożyliśmy w tym momencie na lepszy procesor - i5 8500, a nie i3 8100. W razie potrzeby dokupi go później, bo do działania zestawu nie jest konieczny, a nie ma co obcinać niepotrzebnie elementów bazowych.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi:) dzis zamiamiam sprzęcik :).

No to bez dysku i zasilacza styknie na i5 z dyskiem SSD :wink: