Komp do GTA IV

Witajcie,

Nadeszła chwila wymiany mojego zasłużonego semprona. Chciałbym zapytać osoby “na czasie” ze sprzętem i realiami o porady odnośnie doboru nowego sprzętu.

Generalnie składam kompa do gier o opłacalnym stosunku ceny do możliwości.

Grafika

Mój wybór padł na Radeon HD4870.

Dokładnie to chcę kupić: http://allegro.pl/item664976963_1gb_sap … por_x.html

RAM

Strzelam w 4gb@1066

np te patrioty: http://allegro.pl/item658893956_patriot … od_ss.html

Płyta główna

Coś w socket 775

Może Gigabyte?

http://allegro.pl/item663549224_plyta_g … _lodz.html

Dysk

Jakiś Sata, ceny jak patrzyłem na allegro do 200zł

Zasilacz

Z moich wstępnych obliczeń wynika, że musi to być coś przynajmniej 600W. Wybiore coś Chiefteca albo OCZ - cena do 500zł

Procesor

No właśnie - tu mam dylemat. Wstępnie zdecydowałem się na Q8200, ale czytałem mnóstwo for, testów i wyszło, że lepszy będzie szybszy dwudzeniowiec do gier. Z drugiej strony słyszałem, że w GTA 4 lepiej sobie radzą 4 jajca. Poradźcie co wybrać.

Generalnie porady - kup Q9550 mnie nie urządzają bo zdecydowałem wydać 2k zł na całego kompa.

Składam to tylko i wyłącznie do gier - do pracy mam lapka, a konsoli nie chcę(odpada, nie pytajcie dlaczego).

Miło by było gdybyście do opinii dawali jakieś przykładowe linki z allegro :slight_smile:

Najbardziej cenne będą wasze sugestie odnoście procesora.

Pozdro

ile kasy na wszystko?

mati75 - czytaj dokładnie

może to offtop-ale jeżeli chcesz kompa do gier… i komp kosztuje więcej niż konsolka-może lepiej kupić konsole? Bo raczej za kompa dasz więcej, niż za konsole, na której gry chodza na high-detalach i ceny gier są trochę droższe-ja bym wziął konsole ale ty-jak wolisz…

2k plus może kilka stówek extra na całego bez napędów, karty dźwiękowej i obudowy - to pozyskam ze starego kompa.

Dodane 18.06.2009 (Cz) 18:04

Konsola odpada z przyczyn osobistych…

Płyta Główna: Biostar TA790GX - 390zł

Procesor: AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX - 530zł

Pamięć: Goodram PRO DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX - 222zł

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 179zł

Karta Graficzna: 1GB SAPPHIRE Radeon HD4870 DDR5 HDMI Vapor-X - 639zł

Zasilacz: Corsair VX450 450W - 275 zł

Cena: 2235zł

http://www.agito.pl

http://www.allegro.pl ( płyta główna )

Może tu poszukaj: zestawy-komputerowe-czerwiec-2009-t267420.html

@VectorOPC

Dzięki za skierowanie mojej uwagi na tego phenoma X3. Prawdopodobnie na niego padnie wybór.

Zasilacz wezmę Corsaira ale pewnie 620W - 450 będzie za mało.

Dzięki za rady.

Za mało? Poczytaj lepiej ile ciągnął prądu takie komputer… Poza tym, ten Corsair potrafi dostarczać koło 550W, więc nie ma co przepłacać.

Dokładnie hangar nawet jakbyś odblokował 4 rdzeń, podkręcił procesor o te 0,8-1GHz w górę, podkręcił do oporu grafikę i dorzucił drugą taką samą to dopiero wtedy w szczytowych momentach może byś przekroczył 400W, a ten zasilacz potrafi dużo więcej i to 24/7.

"Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

830 zł"

Za niecałe 700zł można mieć GTX260 (core216, 55nm) więc nie widzę sensu przepłacać 130zł za porównywalny produkt.

Reszta spoko.

przecież ta karta: 1GB SAPPHIRE Radeon HD4870 DDR5 HDMI Vapor-X kosztuje na alledrogo 639zł !

Absolutnie, dodatkowo warto wspomnieć że ta konkretna karta ma naprawde dopracowane wydajne i ciche chłodzenie co jest gigantycznym plusem.

I faktycznie tyle kosztuje, więc się opłaca brać bardziej, niż ten GF. :slight_smile:

Już byłem przekonany do phenoma x3, ale rozmawiałem ze znajomymi i generalnie mi odradzają. X3 to nieudane wersje X4, czyli w procesie produkcji jeden rdzeń się nie udał - wyłączają go i sprzedają jako 3 jajeczny.

Nie wiem teraz co kupić - muszę to dobrze przemyśleć.

Co do zasilacza macie racje - zgłębiłem temat i te 450W spokojnie da radę.

moje 3 grosze (a w zasadzie 2):

-kupując nowego kompa zrezygnuj ze starej intelowskiej platformy LGA775. To nie jest rozwojowa platforma pomyśl nad innymi rozwiązaniami intela lub nad AM3 od AMD.

-grafikę na twoim miejscu wziąłbym nvidię. zawsze to pewniejszy wybór. solidna marka i wydajniejsze modele za minimalnie większą cenę.

A co do GTA to stworzenie kompa na którym by się nie cięła jest niemal niemożliwością. Mój kolega ma C2Q9300, GTX260 1792MB i 2GB DDR3 1600MHZ i na najwyższych detalach w fullHD giera się przycina. (może z 3GB ramu lepiej by poszlo). ja wczoraj zamówiłem nowego kompa (Phenom II X4 955BE+Gigabyte UD5P+GTX260 896+4GB DDR3 1333 CL7 DC+ 2x500GB WD (raid0)+ Tangan 700W) i też nie sądze że gta pójdzie na maxa bez żadnych przycięć. ta gra już taka jest i nic na to nie poradzimy;(

Dzięki za Twoja opinię.

Generalnie to strasznie się napaliłem na to GTA IV. Z gier wyrosłem już kilka(naście) lat temu. Zatrzymałem się na etapie gier zeszłej epoki.

Ostatnio odwiedzając znajomego byłem w szoku jak teraz wygląda grafika gier. Obudził sie we mnie chłopiec i postanowiłem wydać kilka k zł na komputer(konsoli nie kupię bo mi rodzina nie pozwoli). Chcę kupić maksymalnie wydajny, aby cieszyć sie każdym szczegółem. Po analizie wielu for i różnych opinii mam wątpliwość czy za 2k kupie coś sensownego do grania.

Powiedzcie szczerze: czy za tą kwotę można coś skomponować, żeby najnowsze gry nie haczyły?

Na moim kompie GTA chodzi na full detalach i ma ok 30-35FPS (nie zacina się). Tylko 1 pasek nie chcę się przesunąć do końca bo mam tylko 512MB na grafice, ale jakbyś miał 1GB to byś spokojnie wszystko na full miał.

Mój komputer w podpisie i wydałem na niego ok 1500zł (sama buda). Niewiem jak teraz stoi cenowo, bo kompletowałem go parę miesięcy temu

Aha to wyżej dotyczy 3GB ram 800Mhz, bo teraz kupiłem inne i prawdę mówiąc jeszcze nie sprawdzałem jak się prezentuje GTAIV na szybszych ramach.

Twoi koledzy może po prostu trafiają na felerne sztuki, bo z kolei moi koledzy (w tym informatycy, którzy testowali ten procesor) uważają zupełnie odwrotnie. Ten procesor nadaje się do gier, a to co kolega napisał:

to jest zupełną nie prawdą. Na kompie e4300@3GHZ,2gb ramy ddr2 800 mhz i 9600GT na full detalach gra prawie się nie tnie (tnie się troszkę tylko kiedy jest “dalszy widok” gdy np. jedziemy samochodem i widzimy długą drogę).

Wg mnie da się za 2k złożyć taki komputer, jeżeli się z zniechęciłeś do AMD (chociaż nie wiem czemu (?) ) to poczekaj 2 miesiące na Core i5 z nim się pewnie będzie dało coś złożyć za 2k, ale mimo wszystko powtarzam, że w tej chwili za 2k złożysz maszynę do gier.