Komp do GTA IV

(Hangar) #1

Witajcie,

Nadeszła chwila wymiany mojego zasłużonego semprona. Chciałbym zapytać osoby "na czasie" ze sprzętem i realiami o porady odnośnie doboru nowego sprzętu.

Generalnie składam kompa do gier o opłacalnym stosunku ceny do możliwości.

Grafika

Mój wybór padł na Radeon HD4870.

Dokładnie to chcę kupić: http://allegro.pl/item664976963_1gb_sap ... por_x.html

RAM

Strzelam w 4gb@1066

np te patrioty: http://allegro.pl/item658893956_patriot ... od_ss.html

Płyta główna

Coś w socket 775

Może Gigabyte?

http://allegro.pl/item663549224_plyta_g ... _lodz.html

Dysk

Jakiś Sata, ceny jak patrzyłem na allegro do 200zł

Zasilacz

Z moich wstępnych obliczeń wynika, że musi to być coś przynajmniej 600W. Wybiore coś Chiefteca albo OCZ - cena do 500zł

Procesor

No właśnie - tu mam dylemat. Wstępnie zdecydowałem się na Q8200, ale czytałem mnóstwo for, testów i wyszło, że lepszy będzie szybszy dwudzeniowiec do gier. Z drugiej strony słyszałem, że w GTA 4 lepiej sobie radzą 4 jajca. Poradźcie co wybrać.

Generalnie porady - kup Q9550 mnie nie urządzają bo zdecydowałem wydać 2k zł na całego kompa.

Składam to tylko i wyłącznie do gier - do pracy mam lapka, a konsoli nie chcę(odpada, nie pytajcie dlaczego).

Miło by było gdybyście do opinii dawali jakieś przykładowe linki z allegro :slight_smile:

Najbardziej cenne będą wasze sugestie odnoście procesora.

Pozdro

(mati75) #2

ile kasy na wszystko?

(system) #3

mati75 - czytaj dokładnie

(Dawiddek55) #4

może to offtop-ale jeżeli chcesz kompa do gier... i komp kosztuje więcej niż konsolka-może lepiej kupić konsole? Bo raczej za kompa dasz więcej, niż za konsole, na której gry chodza na high-detalach i ceny gier są trochę droższe-ja bym wziął konsole ale ty-jak wolisz...

(Hangar) #5

2k plus może kilka stówek extra na całego bez napędów, karty dźwiękowej i obudowy - to pozyskam ze starego kompa.

-- Dodane 18.06.2009 (Cz) 18:04 --

Konsola odpada z przyczyn osobistych...

(Slownikex) #6

Płyta Główna: Biostar TA790GX - 390zł

Procesor: AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX - 530zł

Pamięć: Goodram PRO DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX - 222zł

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 179zł

Karta Graficzna: 1GB SAPPHIRE Radeon HD4870 DDR5 HDMI Vapor-X - 639zł

Zasilacz: Corsair VX450 450W - 275 zł

Cena: 2235zł

http://www.agito.pl

http://www.allegro.pl ( płyta główna )

(adam749) #7

Może tu poszukaj: zestawy-komputerowe-czerwiec-2009-t267420.html

(Hangar) #8

@VectorOPC

Dzięki za skierowanie mojej uwagi na tego phenoma X3. Prawdopodobnie na niego padnie wybór.

Zasilacz wezmę Corsaira ale pewnie 620W - 450 będzie za mało.

Dzięki za rady.

(Adalbert) #9

Za mało? Poczytaj lepiej ile ciągnął prądu takie komputer... Poza tym, ten Corsair potrafi dostarczać koło 550W, więc nie ma co przepłacać.

(Mskitek) #10

(Mariosti*) #11

Dokładnie hangar nawet jakbyś odblokował 4 rdzeń, podkręcił procesor o te 0,8-1GHz w górę, podkręcił do oporu grafikę i dorzucił drugą taką samą to dopiero wtedy w szczytowych momentach może byś przekroczył 400W, a ten zasilacz potrafi dużo więcej i to 24/7.

(Adalbert) #12

"Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

830 zł"

Za niecałe 700zł można mieć GTX260 (core216, 55nm) więc nie widzę sensu przepłacać 130zł za porównywalny produkt.

Reszta spoko.

(Slownikex) #13

przecież ta karta: 1GB SAPPHIRE Radeon HD4870 DDR5 HDMI Vapor-X kosztuje na alledrogo 639zł !

(Mariosti*) #14

Absolutnie, dodatkowo warto wspomnieć że ta konkretna karta ma naprawde dopracowane wydajne i ciche chłodzenie co jest gigantycznym plusem.

(Adalbert) #15

I faktycznie tyle kosztuje, więc się opłaca brać bardziej, niż ten GF. :slight_smile:

(Hangar) #16

Już byłem przekonany do phenoma x3, ale rozmawiałem ze znajomymi i generalnie mi odradzają. X3 to nieudane wersje X4, czyli w procesie produkcji jeden rdzeń się nie udał - wyłączają go i sprzedają jako 3 jajeczny.

Nie wiem teraz co kupić - muszę to dobrze przemyśleć.

Co do zasilacza macie racje - zgłębiłem temat i te 450W spokojnie da radę.

(Przemekbaranowski) #17

moje 3 grosze (a w zasadzie 2):

-kupując nowego kompa zrezygnuj ze starej intelowskiej platformy LGA775. To nie jest rozwojowa platforma pomyśl nad innymi rozwiązaniami intela lub nad AM3 od AMD.

-grafikę na twoim miejscu wziąłbym nvidię. zawsze to pewniejszy wybór. solidna marka i wydajniejsze modele za minimalnie większą cenę.

A co do GTA to stworzenie kompa na którym by się nie cięła jest niemal niemożliwością. Mój kolega ma C2Q9300, GTX260 1792MB i 2GB DDR3 1600MHZ i na najwyższych detalach w fullHD giera się przycina. (może z 3GB ramu lepiej by poszlo). ja wczoraj zamówiłem nowego kompa (Phenom II X4 955BE+Gigabyte UD5P+GTX260 896+4GB DDR3 1333 CL7 DC+ 2x500GB WD (raid0)+ Tangan 700W) i też nie sądze że gta pójdzie na maxa bez żadnych przycięć. ta gra już taka jest i nic na to nie poradzimy;(

(Hangar) #18

Dzięki za Twoja opinię.

Generalnie to strasznie się napaliłem na to GTA IV. Z gier wyrosłem już kilka(naście) lat temu. Zatrzymałem się na etapie gier zeszłej epoki.

Ostatnio odwiedzając znajomego byłem w szoku jak teraz wygląda grafika gier. Obudził sie we mnie chłopiec i postanowiłem wydać kilka k zł na komputer(konsoli nie kupię bo mi rodzina nie pozwoli). Chcę kupić maksymalnie wydajny, aby cieszyć sie każdym szczegółem. Po analizie wielu for i różnych opinii mam wątpliwość czy za 2k kupie coś sensownego do grania.

Powiedzcie szczerze: czy za tą kwotę można coś skomponować, żeby najnowsze gry nie haczyły?

(adam749) #19

Na moim kompie GTA chodzi na full detalach i ma ok 30-35FPS (nie zacina się). Tylko 1 pasek nie chcę się przesunąć do końca bo mam tylko 512MB na grafice, ale jakbyś miał 1GB to byś spokojnie wszystko na full miał.

Mój komputer w podpisie i wydałem na niego ok 1500zł (sama buda). Niewiem jak teraz stoi cenowo, bo kompletowałem go parę miesięcy temu

Aha to wyżej dotyczy 3GB ram 800Mhz, bo teraz kupiłem inne i prawdę mówiąc jeszcze nie sprawdzałem jak się prezentuje GTAIV na szybszych ramach.

(Mskitek) #20

Twoi koledzy może po prostu trafiają na felerne sztuki, bo z kolei moi koledzy (w tym informatycy, którzy testowali ten procesor) uważają zupełnie odwrotnie. Ten procesor nadaje się do gier, a to co kolega napisał:

to jest zupełną nie prawdą. Na kompie e4300@3GHZ,2gb ramy ddr2 800 mhz i 9600GT na full detalach gra prawie się nie tnie (tnie się troszkę tylko kiedy jest "dalszy widok" gdy np. jedziemy samochodem i widzimy długą drogę).

Wg mnie da się za 2k złożyć taki komputer, jeżeli się z zniechęciłeś do AMD (chociaż nie wiem czemu (?) ) to poczekaj 2 miesiące na Core i5 z nim się pewnie będzie dało coś złożyć za 2k, ale mimo wszystko powtarzam, że w tej chwili za 2k złożysz maszynę do gier.