Komp do projektowania

Witam

Składam kompa dla mamy, która zajmuje się projektowaniem. Będzie używała takich programów jak AutoCad, Planit Fusion no i pakietu Office. Komp niestety nie może być zbyt drogi :shock: Dobrze by było zmieścić się z elementami takimi jak: procesor, płyta, pamięć, zasiłka w 1000zł. No i dodatkowo możecie przyszłościowo polecić jakiś dobry monitor i kartę graficzną.

Póki co wymyśliłem takie configi:

Intel Dual Core E2160 200zł

IP35-E 295zł

2 x DDR2 1024MB PC-800 Goodram CL 5 126zł

Amacrox Warrior AX500 219zł

druga opcja to:

AMD Athlon 64 X2 EE 5000 323zł

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H 174zł

i resta to samo

w testach ten procek wypada lepiej

no i póki co karta GF6600 dysk ten z mojego kompa i jakiś monitor

czy w ogóle jest potrzebna dobra karta graficzna?? z tego co wiem to do takich programów bardziej się RAMy przydają…

nie jest potrzebna, jest tak jak piszesz.

będzie ok chyba że podkręcisz pentium DC.

No to w przyszłości można dokupić więcej RAM.

Niby nie kiepski pomysł z tym OC, ale gdybym miał jakąś gwarancje że pójdzie np. na 2,5GHz :mrgreen:

No i przy Intelu i płycie z tym chipsetem jest taki plus że w przyszłości można zrobić podmiankę na 45mn :wink: a jak z AMD?

Panie technik elektro jak nie projektowałeś w AutoCad to sie nie wypowiadaj. Do AutoCad przy robieniu projektów warto zainwestować w specjalistyczną kartę z serii Quadro lub FireGL. To jest inna bajka

gwarancji nigdy nikt ci nie da, mogę ci jednak zapewnić że z osiągnięciem 2,5Ghz na proponowanym przez ciebie procu nie powinno być problemów.

też można, aczkolwiek phenom to niej jest na ten czas udany produkt amd.

piszesz tak jakby softwerowy rendering w auto cadzie nie był możliwy, poza tym czytałeś 1 post ?? mniemam, że umiesz liczyć na komputer jest 1tyś pln.

Kupując kompa do projektowania może dołożyć ciut więcej i kupić nową Quadro

http://www.sklep.benchmark.pl/pelny_46993.html 543 zł

A komfort przy projektowaniu dużo większy