Komp mi piszczy

(Stachu9306) #1

niewiem ja chodzi mi komp tak ze 2 h to zaczyna piszczeć mam na gwarze i chyba bedzie trzeb go oddać .. chyba że mi coś poradzicie z góry dziki

(Cosik Ktosik) #2

Sprawdź temperatury Everestem Ultimate

Najlepiej daj zrzut ekranu.

Wygląda na przegrzewanie się procesora.

(adam749) #3

Jak masz gware to chyba masz plomby, a żeby zobaczyć i zlikwidować piszczenie to trzeba zajrzeć do środka.

Oddaj go do serwisu.

(Stachu9306) #4

nie mam plomb a mam pytanie jak bym oddawał na gware to kasować programy "nielegalne" czy nie??

co w tym programie kliknąć ?? zeby mi pokazało temp??

(adam749) #5

Pokasuj i więcej nie ściągaj! !!

Komputer czujniki

(Stachu9306) #6

a8797876b1d82833m.jpg

(adam749) #7

Temperatury w normie. A te piszczenie to takie z głośniczka, czy coś z wiatrakami??

(Stachu9306) #8

mi sie zdaje ze to jakoś tak z karty graficznej ale nie wiem ;/ musze zadzwonić do kolesia, ktory sprzedawał mi kompa :-x

(adam749) #9

To przeczyść wiatrak w graficznej i całą karte wytrzyj z kurzu.

(Stachu9306) #10

ale jest czyste bo sprawdzałem niedawno kupywałem kopa i sie nie zabrudziło jeszcze

(Cosik Ktosik) #11

Potestuj trochę ten sprzęt, jak zacznie piszczeć to sprawdź temperatury (zostaw everesta włączonego).

(adam749) #12

Odpowiedz mi na poprzednie pytanie: czy piszczenie to takie z głośniczka, czy coś od wiatraków??

(Stachu9306) #13

mi sie zdaje ze od wiartaczkow raczej nie.. to jest taki mechaniczny pisk

(adam749) #14

To zrób tak jak napisał cosik_ktosik.

(Stachu9306) #15

ale mi cały czas piszczy a temperatura sie nie zmienia, kiedy piszczy

(Cosik Ktosik) #16

Może jeszcze tak? Powiedz, czy ten dźwięk ma jakąś regularność, np krótkie przerwy (krótkie lub długie sygnały)?

Bo mechaniczny dźwięk to mogą być np łożyska, przy braku smarowania.

(adam749) #17

Sprawdź czy wszystkie wiatraki dobrze chodzą, bo ja w BIOSie mogę tak ustawić żeby właśnie wył głośnik jak się wiatrak zatrzyma. Może ty też tak możesz.

(Stachu9306) #18

dźwięk nie jest regularny raz piszczy częsciej raz żadziej i niektóre piski są długie a niektóre krótkie.. a obydwa wiatraki działają

(Maciej Szankin) #19

Zasilacz może?

(Cosik Ktosik) #20

Dla mnie może coś się zacierać. To może być nawet dysk twardy. Myślę, że lepiej oddać to do serwisu.