Komp mi się restartuje!

Kiedy procesor przez dluższy czas działa na “wysokich obrotach”, a co za tym idzie jego temperatura wzrasta komputer się restartuje. Jak można temu zaradzić?? :?

restartuje się powyżej 60’C

Założ jakiś lepszy/wydajniejszy wentylator na procka :smiley:

Jaki procesor??

Sprawne chłodzonko ??

Procesor: AMD Athlon XP 2800+

zapodaj chlodzenie w obudowe :slight_smile: dwa wentylki 80x80 :slight_smile: jeden zasysajacy drugi wyciagajacy powietrze, lub jesli chcesz to otworz bok kompa i poki co go nie zamykaj :slight_smile:

Zdarza się też, że komputer restartuje się przy uruchamianiu, a wtedy przecież temperatura nie jest wysoka! !!

Możesz jeszcze w biosie zwiększyć maksymaną temp. procka z 60’C do 70’C Wsumie nie powinien się spalić, ale nigdy nic nie wiadomo

Ale nie zawsze :smiley: :smiley:

Postawiłbym raczej na zasilacz, bo 60 stopni na AMD to jeszcze nie tak źle, ale trzeba zwiększyć chłodzenie procka.

Właśnie gdy komp zimny,potrzeba na rozruch wszystkiego dużo mocy i procek restartuje komp bo za duży spadek napięcia,dopiero komp rusza za drugim lub trzecim razem.

Wypada sprawdzić pamięć na błędy i zrobić porządną konserwacje kompa,sprawdzić chłodzenie karty grafiki i dysku.

Tu nie ma co gdybać tylko komp powinien trafic w ręce serwisu. Zrobią testy znajdą przyczynę. :smiley:

Choć jednak wyglada na to że JN ma racje. :smiley:

A czy jest taka mozliwosc ze jakiś proces może właśnie to powodować czyli wyłączyć kompa przy dużym zużyciu CPU???

Ile miesiecy masz komp?

ja w 1 miesiacu przy graniu np. Vice City komp mi sie resetowal… :smiley:

krasnalek52 używaj opcji zmień. :?

kamaa tak jest to możliwe. :wink:

krasnalek52 a co to ma do tematu?? :?

dzieki

ciekawego masz Radka :lol: :twisted: hahhahhahaha :lol:

a te 149gb :confused: do taktowania procka tez mam zastrzeżenia :stuck_out_tongue: :lol:

Moim zdaniem to prawie na pewno kwestia zasilacza jeżeli masz standardową obudowe ze stadardowym zasielczam "300 wat " to prawie na pewno zasilacz nie daje odpowiednio stabinych napieć na procka a takich AMD niestety wymaga poza tym może być przeciążony (te 300 wat to czysta fikcja jak ma 150 to jest juz dobrze ) i jak padnie to z kompa moze zostac ci jedynie stacja dyskietek (widziałem już takie wypadki gdy pada taki zasilacz z taniej standardowej obudowy).

W takim razie, jaki zasilacz jest potrzebny do tego, żeby komp stabilnie działał???

A może można temu jakoś inaczej przeciwdziałać???

Polecam np modecoma 300 gt lub 350 gts lub cos o podobnej jakość mozna to kupic w granicach 100 zł i w razie uszkodzenia takiego zasilacza pada tylko on (sprawdzone na kompie kumpla).