Komp mi się zawiesza

Witam

Już jeden temat w tej sprawie był na tym forum, skończyło się na formacie który rozwiązał problem… na jakiś czas

Ze 2 dni temu znów się zaczęło:

Włączam komp i niby wszystko gra, ale za pięć minut wisi…

Jednak nie zawsze. Czasem działa bez problemu parę godzin, nic sie nie dzieje, crysis na wysokich detalach i rozdzielczości 1440/900 śmiga pięknie. Ale i tak sie zawiesi.

Zawiesza się na 2 sposoby:

  1. Nie mogę ruszać myszką ani nic zrobić ale dzwięk nadal działa

  2. Zawiesza się całkowiecie a z głośników słychać: “trtrtrtrtr”

Przeskaowałem G-data, spywaredoktor nic nie znalazło, zrobiłem defragmentację też nic nie dało.

Nic nie podkręcałem.

Mój komp:

Płyta:ABIT Fatality FP-IN9

Karta: Zotac 8800GT (nie amp)

Ram: GEIL DDR2 ULTRA DUAL 2x1GB 800MHz 2GB CL4-4-4-12

Zasilacz: Cheftec 750W

karta muzyczna: X-fi extreme audio

karta telewizyjna: jakiś winfast

jeszcze screen everesta i speed fan:

screenao7.th.jpg

po kilkudziesięciu minutach gry w crysis na wysokich detalach i rozdzielczości 1400/900:

beztytuubo4.th.jpg

Czasem wogule sie nie chce włączyć, tzn. włączm listwę, włączam kompa zaczyna działać ale na ekranie nic sie nie wyświetla. Jak go zresetuje to wyskakuje że cos z pamięcią chyba. Trzeba dać F1 i wszystko już działa. Ale tak się rzadko dzieje

Więc przestestowałem go programem Memtest 86

i toto wynik:

25032008024ut3.th.jpg

NO ERRORS

i jeszcze dziś wyskoczył mi raz bluescreen:

25032008020tk5.th.jpg

i jeszcze napięcia z biosu:

CPU Core Voltage - 1.3500v

DDR2 Voltage - 1.85v

DDR2 REF - 0.0%

CPU VTT Voltage - 1.20v

NB - 1.20v

Wie ktoś co moge z tym zrobić ??

Napiecia mierzy się miernikiem. Masz za mało papu na pamięciach, te kostki wymagają 2,1v do prawidłowej pracy. Podnieś i testuj

Z raportu Twojego Everesta wynika,że masz duży spadek napięcia linii +12V (a przecież z tej linii zasilany jest procesor).

Przyczyna może leżeć ze strony “padającego” zasilacza.

Sprawdzanie napięcia http://www.dzikie.net/index.php?art=napiecia

moge wiedzieć jakim miernikiem ?? jeśli to banalne pytanie to sory ale jestem w tym raczej zielony.

i co w związku z tym mogę zrobić ??

napięcia mierzy się miernikiem! wyniki z programów mogą być przekłamane bo ze złych źródeł ściągają informacje, a już w przypadku płyt Abita to sie bardzo często zdarza

Pomiar napięć miernikiem elektronicznym

njpierw podnieś V na pamięciach i sprawdź czy pomoże. Przecież nawet na samych kościach Ci pisze że wymagają 2,1V!

nie nie pomogło ani do 2.1 ani do 2.2

nie nie pomogło ani do 2.1 ani do 2.2

nie jest to też wina kart dziękowych anie xfi ani zintegrowanej.

naprawde nikt nie wie jak mi pomóc ??

trzeba sie czepić tego napięcia na lini 12V, możliwe że zasilacz się rozjechał. Będziesz potrzebował miernika, a tu masz link jak poprawnie ierzyć napięcia viewtopic.php?t=9809