Komp- mikser-> głośniki

Witam! mam zamiar kupić obie coś takiego:

[allegro.pl/item500478509_karaoke_zestaw_mikser_z_echo_i_tony_2_mikrofony.html]

Ma to służyć jako takie domowe karaoke na mniejsze imprezy itp.

Ale pojawia się pytanie… a raczej pytania!

  1. W jaki sposób podłączyć to do komputera? na pewno przez jakiś kabel, ale jaki?

  2. Najważniejsze-> mam głośniki, które są podłączone do wież, i one są do weży podłączone przez takie 2 kabelki(każdy), czarny i czerwony odchodzące od każdego głośnika. W jaki sposób podłączyć to do miksera? jakaś przejściówka czy coś?

Dzięki za odpowiedzi

mnie to się wydaje że sie ten mikser wpina pomiędzy kartę dźwiękową komputera a wzmacniacz audio…

wzmacniacz audio? czyli w ty wypadku byłaby to wieża tak?

Wg mnie powinieneś to podłączyć pod AUDIO IN w komputerze ale nie pod mikrofon, ponieważ ten zestaw zawiera zasilacz czyli wzmacnia dźwięk na wyjściu. Sam mikrofon można wsadzić w gniazdo mikrofonu, ale zestaw w AUDIO IN.

Ta przystawka zbiera sygnał z mikrofonu, nadaje mu pewien efekt (środkowe potencjometry, zwłaszcza prawy - echo) i przekazuje dalej dźwięk do karty dźwiękowej lub do wieży także na gniazdo in.

Do wierzy kable chinc-chinc do kompa chinc-jack.

Wg mnie urządzenie generuje dzwięk typu odtwarzacz cd, mp3 itd i tak powinno się go podłączyć do dalszego wzmocnienia.

ale to COŚ ma lewe i prawe wejście audio i lewe i prawe wyjście audio,

pod wejście audio tego czegoś należało by podłączyć wyjście audio karty dźwiękowej,

a pod wyjście tego czegoś należy podłączyć do wejścia audio we wzmacniaczu…

w ten sposób sygnał z mikrofonu jest dodawany do głównego sygnału audio

z karty dźwiękowej w locie, zasilacz jest dodawany ponieważ można wzmacniać

sygnały z mikrofonów nie zależnie, regulatory tone i echo dotyczą tylko sygnału z mikrofonu…

aha, czyli mogę to podłączyć w taki sposób, że będzie to podłączone do kompa, do tego (mixera) 2 mikrofony, a do tego jeszcze do miksera będzie podłączona wieża, czyli KOMP->MIKSER+ 2 mikrofony-> WIEŻA

dokładnie tak, wszystkie odpowiednie kabelki kupisz w byle jakim sklepie elektroniczym…

oczywiście miksować możesz w ten sposób jedynie dźwięk STEREOfoniczny, czyli dwa kanały…

tak, o to mi chodzi;)… potrzebuję tego TYLKO I WYŁĄCZNIE do karaoke, takiego domowego:)