Komp muli przy starcie - log


(Krzys92) #1

Hey. Mam taki problem gdyż komp troche muli na starcie bo na początku troszeczke sie poładuje i później stoi. Nie idzie nic zrobić tylko czekać aż sie "odwiesi". Może mam jakiś syf?


(Kuz5) #2

Log masz ok


(Mayster X) #3

proponuje poczytać :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=69736


(system) #4

Zawieszenie komputera w trakcie startu

Jeżeli w czasie startu system się zawiesza i przez 2-3 minut cały pasek zadań włącznie z przyciskiem Start jest niedostępny przyczyną może być jedna z usług działających w tle, a mianowicie Background Intelligent Transfer Service (Usługa inteligentnego transferu w tle).

Problem powinna rozwiązać poprawka Microsoftu Q314862_WXP_SP1_x86_PLK.exe

Jeśli jej zainstalowanie nie przyniesie oczekiwanego skutku usługę należy wyłączyć.

Z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy services.msc. Teraz trzeba odszukać usługę na liście w prawej części okna, kliknąć na nią dwukrotnie i w oknie konfiguracyjnym wybrać tryb uruchamiania - Wyłączona. Po zatwierdzeniu należy jeszcze zrestartować komputer.

Powolny start przy połączeniu sieciowym

Czasami może się zdarzyć, że przy połączeniu sieciowym komputer startuje znacznie wolniej niż normalnie. Po zalogowaniu przez pewien czas pulpit wygląda jak zamrożony, a jego zachowanie przypomina zawieszenie trwające nawet do 1 minuty.

Przyczyną takiego zachowania może być sterownik mrxsmb.dll , którego działanie znacznie wydłuża czas startu. Pomocnym może być dezaktywowanie File and Printer Sharing for Microsoft Networks (Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft Networks).

Po wejściu do Panelu stero- wania wybieramy Połączenia sieciowe. Zaznaczamy swoje połączenie i klikamy na przy- cisk Właściwości. Na zakładce Ogólne likwidujemy wspomnia ne zaznaczenie. Jeśli kiedyś okaże się potrzebne możemy je przywrócić.

http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_porady_01.php