Komp nie chce się włączać

(Hubert Nie) #1

Od jakiegoś czasu mój stary komputer jest mi nieraz potrzebny, ale ma on dziwną przypadłość.

Często po wyłączeniu jak chcę go po jakimś czasie włączyć, komputer niby się nie uruchamia ale monitor nie jest aktywny.

Po wciśnięciu restartu często uruchamia się bez żadnego problemu ale nieraz nie chce tego zrobić.

Mam Durona 1600, 384 ram, nagrywarka dvd, 2 dyski 40gb i 4gb zasilacz 400 tracer helfire.

Jeżeli macie jakieś pomysły to dajcie znać

(XMan) #2

Nie wszystko rozumiem ,,komputer niby się nie uruchamia ale monitor nie jest aktywny" ??

Przeskanuj on-line i innymi programami komputer w celu sprawdzenia czy nie ma wirusów.

Zrób sprawdzanie błędów oraz defragmentację.

Sprawdż zasilacz.

384 RAM + nagrywarka DVD + 2 dyski 40 GB - dołożyłbym trochę RAM-u. :slight_smile:

(Krzysieek88) #3

Jak masz możliwość to pożycz od kogoś zasilacz, i go podłącz zamiast Twojego.

Możliwe że to wina zasilacza, bo ten Twój za dobry nie jest, a poza tym może kończy już swój żywot :stuck_out_tongue:

(Hubert Nie) #4

Zasilacz raczej jest sprawny bo był wymieniany około 1,5 roku temu a komp przez 6-7 miesięcy był sporadycznie wykorzystywany (wymieniłem go bo miałem zamiar dodać jeszcze parę komponentów ale kupiłem nowego)

Myślałem że może jakieś syfy na nim były to wyrzuciłem system i niestety nic to nie dało.

A doładnie jest tak komp chodzi - wyłączam go poprzez start i chcę włączyć - komputer się zapala a monitor nie zostaje pobudzony zielona lamka miga.

Wciskam restart i z reguły komputer uruchamia sie normalnie.

(Kaka') #5

szczuply

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif

(Hubert Nie) #6

Zastanawiałem się nad zmianą - tylko nad jaką - nie wiem czy to jest problem z monitorem czy z jakimś podzespołem kompa a może coś się gryzie w oprogramowaniu dlatego umieściłem tak banalny temat jak masz jakiś pomysł jakby to inaczej nazwać - podrzuć pomysł