Komp nie działa POMOCY ! Może Grafa ! PC Pomocy!

(Fryc525) #1

Siema! Mam jeden problem bo mam komputer stacjonarny który nie chce mi się uruchomić Po prostu włącza się to co zawsze i przed zaczęcie się ładowania xp wyskakuje błąd że nie można załadować pliku system ;/ Więc pomyślałem sobie że zrobię „FORMATA” i będzie good ;// ale tu już zaczynają się schody bo gdy uruchamiam płytę z xp Plik się ładują i po chwili ekran znika i monitor przechodzi w stan uśpienia. Hmm ale to nic bo nawet jak mam biosa uruchomionego to po jakiś paru minutach takie cos się dzieje. Proszę o odp co to może być Hmm ja myślę że grafika się spaliła ale to by wcale nie działała No więc nie wiem dlatego proszę was o POMOC

(Marcinkozikowski15) #2

Sprawdź napięcia zasilacza

(Fryc525) #3

Hmm no tak ale ja mam go na gwarancji wiec chce się tylko dowiedzieć czy to wina systemu czy może sprzętu Bo jak sprzętu to zanoszę do Komputerowego i oni to naprawią a jak systemu to sobie poradzę. Boję się go rozbierać bo ma plomby

(Pietran 666) #4

Przyczyn może być wiele: uszkodzony zasilacz, pamięć ram, twardy dysk, grafika, płyta główna. Ciężko coś podać konkretnego skoro systemu nie idzie zainstalować i nie wywala żadnego konkretnego komunikatu. Najlepiej było by rozkręcić blaszaka i testować po kolei podzespoły. No ale skoro jest na plombach to nie ma na co czekać, zanieś do serwisu. Ewentualnie sprawdź na dwóch różnych płytach z windowsem.

(Fryc525) #5

Dziękuje i Życzę wesołych Świąt !