Komp nie działa

Witam was, mam wielki problem z kompem a mianowicie gdy włańczam go to na ekranie monitora nic niewyświetla się a to wszystko zaczeło się jak załorzyłem nowy procek sempron 2,6 ,wcześniej miałem athlona xp 1,7 i wszystko chulało dobrze co gorsza potem załorzyłem stary procek właśnie ten athlon i to samo nic się nie wyświetla no niemam pojęcia co jest może wy macie jakieś pomysły.Dodam że monitor jest sprawny.

Wyjmij Semprona, włóż Athlona

Na Athlonie uprgaqde BIOSu do najnowszej wersji.

Wtedy wsadzasz Semprona.

to wiem tylko że pisałem już że to zrobiłem i jest to samo co z sempronem

a moze by pomogło jak bys zresetował bios :wink: :wink:

A może by tak pozmeniać coś FSB napięcie :clever:

Sprawdz czy przypadkiem czegoś nie poruszyłeś, może coś nie jest dociśnięte. Komp wydaje jakiś dzwięk przy starcie? jeśli tak to jaki, po tym dojdziemy co mu nie pasuje :smiley:

Zresetuj BIOS, jak pisze Pysiu.

Po resecie włóż stary procek.

Aby włożyć nowy procesor, poczytaj o swojej płycie głównej w sieci, poszukaj upgrade BIOS’u, jak znajdziesz, spróbuj go uaktualnić.

Jeśli wszystko pójdzie OK wtedy możesz próbować działać z nowym prockiem.

:okulary:

no więc tak bios zresetowałem ,komp wydaje odgłos ale jakiś dziwny głośniczek pika ale tak jakby chciał a niemugł FSB jest dobrze ustawione procek jest dobrze włożony no nawet przekładałem rużne części i to samo nawet przyprowadziłem kumpla ktury na tym się lepiej zna i też nie wie co jest ale płyta działa bo kontrolki się świecą więc nie mam pojęcia chyba dam go do zrobienia gdzie kupiłem procka

Sprawdź procesory na innym kompie.

Tak byłoby najlepiej.