Komp nie działa


(Kdm3) #1

Witam was, mam wielki problem z kompem a mianowicie gdy włańczam go to na ekranie monitora nic niewyświetla się a to wszystko zaczeło się jak załorzyłem nowy procek sempron 2,6 ,wcześniej miałem athlona xp 1,7 i wszystko chulało dobrze co gorsza potem załorzyłem stary procek właśnie ten athlon i to samo nic się nie wyświetla no niemam pojęcia co jest może wy macie jakieś pomysły.Dodam że monitor jest sprawny.


(Adekuson) #2

Wyjmij Semprona, włóż Athlona

Na Athlonie uprgaqde BIOSu do najnowszej wersji.

Wtedy wsadzasz Semprona.


(Kdm3) #3

to wiem tylko że pisałem już że to zrobiłem i jest to samo co z sempronem


(pysiu) #4

a moze by pomogło jak bys zresetował bios :wink: :wink:


(Great) #5

A może by tak pozmeniać coś FSB napięcie :clever:


(system) #6

Sprawdz czy przypadkiem czegoś nie poruszyłeś, może coś nie jest dociśnięte. Komp wydaje jakiś dzwięk przy starcie? jeśli tak to jaki, po tym dojdziemy co mu nie pasuje :smiley:


(Golden Finger) #7

Zresetuj BIOS, jak pisze Pysiu.

Po resecie włóż stary procek.

Aby włożyć nowy procesor, poczytaj o swojej płycie głównej w sieci, poszukaj upgrade BIOS'u, jak znajdziesz, spróbuj go uaktualnić.

Jeśli wszystko pójdzie OK wtedy możesz próbować działać z nowym prockiem.

:okulary:


(Kdm3) #8

no więc tak bios zresetowałem ,komp wydaje odgłos ale jakiś dziwny głośniczek pika ale tak jakby chciał a niemugł FSB jest dobrze ustawione procek jest dobrze włożony no nawet przekładałem rużne części i to samo nawet przyprowadziłem kumpla ktury na tym się lepiej zna i też nie wie co jest ale płyta działa bo kontrolki się świecą więc nie mam pojęcia chyba dam go do zrobienia gdzie kupiłem procka


(Damian) #9

Sprawdź procesory na innym kompie.

Tak byłoby najlepiej.