Komp nie odpowiada

mam problem zauwazylem ze od jakiegos czasu w trakcie pracy np.: word czy cokolwiek komp jakby sie zawieszal. staje i nic nie mozna zrobic, ma klawiaturce tez numlock caps lock sie nie wlaczaja wszystko jakby zblokowane. postawilem od nowa xpeka i dalej to samo. wiarkat w zasialczu i na cpu pracuej procek temp. nie lapie wysokiej ok 40 stopini (duron 800). myslalem ze moze cmos siada ale to przeciez nie ma znaczenie(?) wymienialme na wszelki wyoapdek baterie na nowa. w dalszy mcigu to samo. zauwazylem nawet ze w trakcie przegladania ustawien BIOSu potrafi sie zwiesic. nie odpowiada nic nie mozna zrobic. ktos podpowiedzial moze wymien klawiature. zrobilem tak i w dalszym ciagu bez zniam. system swierzy wiec nie wime czego sie czepic??

dodam ze w momencie gdy komp nie odpowiada wszystko wydaje sie w kompie pracowac zaliszacz i wentylator na procku. sam nie iwme w czym rzecz

Porządna konserwacja kompa.

Zasilacz podmień na inny i sprawdź.

Pamięć przetestuj na błędy,memtest86,ma być zero błędów.

Sprawdź temperaturę karty grafiki,dysku i chipa płyty.

Możliwe że płyta siada.

Jak dysk po formatowaniu,może ma jakieś błędy,bad sectory.

Nie wiem czy w ogóle otrzymasz na to pytanie zadawalającą odpowiedz , ja z tym samym problemem walcze już kilka tygodni , wymieniłem już prawie wszystko , nawet mysz wiekową w COM-a wpiąłem (nic nie pomogło)pod USB klawisze i mysz też nic nie zmieniło zwiechy dalej, pozostał procek i płyta gł, z tego 90% stawiam na płyte gł gdyż 4 abo 5 kondensatorów jest napuchnięte.

u mnie plyta powiedzmy rok temu kupiona kondensatorki wszystkie sa ook!!

Sprawdzcie czy macie dobre zasilanie na każdej lini 5V,12V czy nie ma przepięć bo spadków napewno nie będzie.Jeżeli w zasilaczu jest napuchnięty jakiś kondęsator to natyczmiast go wymienić (przyda sie zestaw mały elektryk lutownica i.t.p.)Jeżeli npuchnięty na płycie głuwnej to szykujcie sie na prędką śmierć podzespołów (nie prubujcie ich wymieniać bo płyta głuwna jest płytką wielowarstwową,nie dacie rady)U mnie kiedyś kondęsator obok procka wystrzelił !!