Komp nie uruchamia się w żadnym trybie

Witam,

mamy problem z kompem w pracy.Nie chce się uruchomić w żadnym trybie,ani awaryjny,ani ostatnia dobra konfiguracja itp.

Obojętnie co nie wybiorę,niby się ładuje,ale nie dochodząc do pulpitu restartuje kompa i od nowa to samo.

Mamy win xp prof

Najprawdopodobniej jest to brak pliku ntldr. Wiem bo miałem to samo. Najlepszym sposobem na to jest format

agaopo otwórz budę przeczyść porządnie, zobacz czy nic się nie odłączyło. Może pomoże. :slight_smile:

Możes zmieć też walnięty zasilacz albo (co najgorsze) mobo. Zacznij od sprawdzenia zasiłki.

Spróbuj też start z płyty bootującej (np. jakiś Linux Live) - jeśli się załaduje i pochodzi to świadczy o uszkodzeniu windy:mrgreen:

Złączono Posty : 25.01.2007 (Czw) 10:01

Z brakiem ntldr nie jest tak źle:

Jesli na dysku startowym masz NTFS to uruchamiasz kompa z płytki instalacyjnej, odpalasz konsolę odzyskiwania i wpisujesz

copy e:\i386\ntdlr c:\

e: - CD lub DVD

c: - dysk startowy

Jeśli na dysku startowym masz fat32 to dyskietka startowa z obsluga cd-romu i kopiujesz ntdlr z folderu i386 z plyty instalacyjnej winxp do głównego katalogu c: :mrgreen:

Spotkałem się kiedyś z takim przypadkiem u kolegi u niego pomogło naprawienie sektora bootującego komendą fixboot z poziomu konsoli odzyskiwania systemu o ile dobrze zrozumiałem twój problem twierdzisz że komp niezależnie od wybranej opcji nie uruchamia się lecz restartuje czyli zapętla napisz może czy ten restart wystęuje zawsze w momencie gdy uruchamiany jest sektor rozruchowy systemu (kiedy pojawia się ekran Windows XP loading) jeśli tak to moje rozwiązanie jest prawdopodobne

raczej nie jest to ani boot sector ani ntldr - boot sector zawiera tylko

informacje o systemie plików na partycji systemowej i położeniu

ntldr(nt loader, czyli “ładowacz” plików systemowych), ntloader odnajduje

i ładuje do pamieci pliki systemowe - gdyby bios nie mógł odczytać boot

sectora lub załadować ntldr wyświetliłby informacje "boot volume

unmountable", czyli nie można zamontować partycji rozruchowej(innym

powodem takiego komunikatu może być popsuty plik boot.ini, ale

boot.ini odczytuje już ntldr, a nie bios); nic takiego w tym wypadku nie

wystepuje, a normalne ładowanie aż prawie do pulpitu świadczy, że i ntldr jest w porządku; popsute mogą być ntoskrnl czyli jądro systemu(wprawdzie ntldr ładuje go na samym początku, ale odgrywa ważną role aż do końca procesu, zarządza np. ładowaniem usług

systemowych w różnych fazach startu systemu), smss.exe - zaczyna

ładowanie modułów tzw.trybu użytkownika(poprzednio były ładowane

tylko moduły,sterowniki i usługi systemowe) i win32k.sys, który

przełącza system w tryb graficzny(można już używać myszki), i dopiero

teraz ładowany jest winlogon i userinit.exe oraz lsass.exe(zarządza tzw.

sid czyli ustawieniami bezpieczeństwa różnych kont), ponadto csrss.exe;

w tej fazie najważniejszy jest winlogon, który zaczyna proces identyfikacji

i uwiarygadniania kont (za pośrednictwem lsass i tzw.GINA -MSgina.dll) i

jeśli wszystko jest w porządku startuje ekran logowania lub powłoke

użytkownika(w wypadku autologowania) oraz ładuje usługi trybu

użytkownika i programy z autostartu - podsumowując jest to raczej problem ostatniej fazy ładowania, a wiec winlogon itd, mogą być również uszkodzone pliki rejestru sam, security(kopie w folderze repair w windows) lub ntuser.dat(choć nie plik system, bo z tego pliku ntoskrnl

ładuje wiekszość usług)