Komp nie widzi drugiego twardziela

(Piwo1410) #1

W kompie są dwa twardziele, system XP professional.

Widać tylko dysk C.

Ale we właściwościach pokazuje że są dwa dyski. Oba mają napisane: to urządzenie działa poprawnie. Jeden ma lokalizacje 1 (1) a drugi 0(0).

Czyli jakby wszystko jest w porządku ale nadal brak tego dysku fizycznie.

Co z tym fantem zrobić?

(Spectatorx) #2

Ten XP którego zawiera Service Packa?

I jeszcze jedno pytanko:

Jakiego typu są to dyski, ATA, a może SATA?

(Piwo1410) #3

Service packa 2 jeszcze nie ma.

Gdzie się sprawdza typ dysku?

udało mi się go uruchomić w zarządzaniu komputerem w narzędziach administracyjnych ale po utworzeniu partycji on wymaga sformatowania a chciałabym odzyskać dane z niego.

(Spectatorx) #4

Użyj programu Partition Magic, ten program pomoże odzyskać dyskowi dane o partycjach, a odzyskiwać danych nie będziesz musiała. Jeśli jednak to nic nie pomoże i będziesz musiała odzyskiwać dane z dysku to polecam darmowy program PC Inspector File Recovery (czy jakoś tak...)

(Piwo1410) #5

spróbuję tym PC inspektorem

(Spectatorx) #6

Jak uważasz, ale wydaje mi się, że PC Inspector powinien być ostatecznością, bo poprostu głupi windows nie widzi dysku, a trzeba go do tego nakłonić w jakiś sposób, np.: poprzez odzyskanie informacji o partycjach, co możesz wykonać właśnie w Partition Magic. Rób jak chcesz, ale dla mnie to by była zbędna strata czasu. Pozdro!

(Airborn) #7

ten niewidoczny dysk zostal dopiero podlaczony? czy poprostu go wcielo?

(Piwo1410) #8

tyle że ja nie mam pełnej wersji partition magic a w trialowej nie można dokonać faktycznych zmian i nie wiem czy to wystaczy?

(Spectatorx) #9

Mimo to spróbuj, radzę Ci dobrze, bo PC Inspector to ostateczność, ponieważ najpierw trochę czasu sprawdza dysk (musi :frowning: , potrafi to trwać nawet kilka godzin!)

Do następnego razu, teraz muszę emigrować z kafei...

(Focus89) #10

Win XP może nie widzieć dysku, ponieważ może on mieć inny system plików. Nie masz czasem na tym dysku linuxa? Linux potrzebuje innego systemu plików i nie jest on widzialny przez WinXP.

(Piwo1410) #11

Dzięki za pomoc.

Poszłam po najmniejszej linii oporu i po prostu sformatowałam go!

Komp nie widział go bo albo podczas instalacji coś było nie tak albo potem ten kto to robił nie użył zarządzania dyskami.

Teraz jest już OK.