Komp nie widzi nagranej plyty DVD

Witam!

Mam Acera Aaspire 3003 WLMi , Win XP SP2, wypalarkę NTI CD&DVD Maker7 (załączoną do kompa).

Teraz mam następujące problemy z odtwarzaniem nagranych filmów.

Mi po prostu nie pokazuje, co ja nagrałem?? !!

Dziś włożyłem płytę DVD ze speed’em 8x. Tak jak mi radzili kiedyś, aby dobrze się nagrało ‘utrwaliło się’ na płycie, w programie do nagrywania ustawić lepiej opcje szybkości nagrywania o jeden poziom mniej – czyli jak jest na płycie napisane ‘speed 8x’ to lepiej ustawić na speed 6x lub 4x. Na niektórych płytach DVD podają kilka wartości np. - 2x i 4x i 8x – czyli z tymi podanymi prędkościami można płytę nagrywać. Ja mam płyty DVD z 16x (tylko jedna wartość podana) i pamiętam, ze wypalałem je z prędkością 8x i one chodzą bez zarzutu. A ta dzisiejsza płyta z podana tylko jedna wartością 8x została wypalona z prędkością 4x. Może dlatego nic po nagraniu tej płyty komp mi nic nie może pokazać, (bo nie było na płycie 4x). A miałem jednak wypalić ją z podana prędkością jak i na płycie tak jak mi pokazała również wypalarka – czyli 8x?

No tak jak zrozumieć sytuacje, gdy ja mam na płycie DVD podaną tylko jedną wartość 16x, a wypalam zgodnie z sugestią znajomych 8x i płyta mi chodzi i odtwarza wszystko, co nagrałem na niej??

Może mi ktoś wytłumaczy – jakie jednak obowiązują zasady.

Albo mi cos w systemie nawala??

Komp chodzi jednak wg mnie dobrze.

A z drugie strony – przy wypalaniu płyt CD nie mam żadnych problemów, obojętnie jak nagrywam i z jaka prędkością.

Nie napisałeś czym nagrywasz. Ja miałem też kiedyś coś takiego. Nero ma swoje sterowniki ASPI i nagrywało ładnie wkładam płytę a tu O_o gdzie dane. Jak się okazało w systemie nie miałem ASPI wgranych. Nero ma swoje a Windows nie.

http://download.adaptec.com/software_pc/aspi/aspi_471a2.exe

PS. Usuń dwa pozostałe tematy bo się moderatorzy jeszcze do ciebie doczepią :stuck_out_tongue_winking_eye:

Do Admina i Moderatorów!

Nie mogę usunąc dwóch pozostalych o tej samej nazwie - tematów!?

Przy usuniwaniu pojawia sie komunikat : Error 0x800703e3 occurred processing request.

Proszę pozostawić tylko ten powyższy.

Marcin511.

Jeśli chodzi o urządzenie - to nie mam nazwy producenta.

Jest to , jak pisze we wlaściwiściach kompa - standartowe urzadzenie

DVD/CD-ROM drives

Jeśli chodzi o program do nagrywanie to jest to :NTI CD&DVD Maker7.

Podałes mi program ASPI - on nie namiesza mi w systemie? Czy mam go wgrac tak jak idzie czy w odpowiednią lokalizacje?

Heh… a ja myślałem że to NTI … to nazwa nagrywarki ;P. On nie namiesza w systemie. Wgrają się poprostu 4 pliki które bedziesz mógł w każdej chwili usunąć.