Komp nie wykrywa mi portów USB i sieciówki

(Dragu4) #1

Mój komp nie widzi wymienionych wyżej urządzeń. Czyżbym je spalił? Przed chwilą robiłem format, myślałem, że to pomoże, ale lipa.

Co się stało?

Bawiłem się w pakowanie różnych bzdetów do telefonu. Telefon był podłączony przez USB, które programowo symulowało port COM. Wpadł kumpel, i chciał zgrać coś na mp3 playera (przez port USB). Odłączyłem telefon i do tego samego portu podłączyłęm playera. Wydaje mi się, że to przyczyna. USB nadal "robiło" za COM, a ja podłączyłęm urządzenie USB. Karta sieciowa jest obok portów USB (zintegrowana z płytą główną, druga, która jest dokupiona i wmontowana niżej nadal śmiga).

Czy spaliłem porty USB i sieciówkę? Jak mogę to sprawdzić?

Jeszcze jedno: Gdy podłaczam plajera mp3 mryga na nim dioda. Czyli zasilanie jest, ale nic poza tym

(JNJN) #2

Sprawdź w biosie czy porty USB i sieciówka są włączone na auto lub enabled.

(Proph3t) #3

USB wbudowane czy na "rozszerzeniu"??

(Dragu4) #4

Wbudowane, zintegrowane z płytą główną (sieciówka też). Zaraz zobaczę to w BIOSie.

EDIT: USB działa!! Niestety nie wiem, jak z sieciówką. Mam bios Phoenix. Jedna sieciówka (Realtek) działą ok, druga (VIA zintegrowana) nie. Gdzie to znaleźć w biosie?

(JNJN) #5

Weż książke do płyty i szukaj,w różnych biosach różnie.

Onboard Lan

Lan

Onboard chip lan

Ustaw na auto lub enabled.

(Dragu4) #6

Jakoś udało mi się dogrzebać. Dzięki JN! Masz u mnie piwo jak będę w Jeleniej :wink:. Temat do zamknięcia.