Komp. nie wykrywa sprzetu pod USB

Prosze o pomoc, mam taki problem:

Otoz zepsula mi sie plyta glowna i musialem wymienic ja na nowa…po tej zmianie nie dzialaja mi urzadzenia, ktore podlacza sie pod USB (aparat, skaner…). Wiem, ze stara plyta glowna miala USB 1.1, ta ma 2.0. Czytalem, ze USB 2.0 obsluguja tez 1.1, ale nie w moim przypadku (przynajmniej narazie…). Probowalem zmienic cos w BIOSIE - jest tam funkcja wylaczenia supportu pod 2.0, ale nawet po tym moj komp nie wykrywa urzadzen… Nie wiem teraz za bardzo co robic, strerowniki sa poinstalowane (a moze one sa zle?)…W czym dokladnie tkwi problem?

moja nowa plyta glowna jest firmy ASRock P4i65G pod procesor Celeron 1.7; system operacyjny to win98SE

Jeśli zmieniałeś płytę główną to właściwie konieczne jest zainstalowanie świeżego systemu.

musisz wgrac tez od nowa wszystkie sterowniki, od poczatku zaczynajac od plyty glownej-wszystko z plyty nie recznie!! powinno byc potem wszystko ok

musisz ściągnąćstery do USB 2.0 se strony MS

no wlasnie, jak mam je zainstalowac, bo nie jest to plik *.exe, tylko gotowe pliki…

Zobacz w BIOSIE czy masz aktywne USB. Na moim Asusie mozna wylaczyc te porty. A jesli tak to jak pisano wczesniej - nowe starowniki.

a jakie? Może inf?

jeśli tak to wejdz w menadzer urządzeń>rozwiń kontrolery uniwersalnej…>znajdz USB 2.0>prawy>aktualizuj sterownik>zaznacz drugą opcję>nie wyszukuj, wybiorę sam i wybierasz ten plik z rozszerzeniem inf

czy wejście USB jest na przednim panelu obudowy :?:

hej, juz jest ok…

pomoglo: nieof. service pack(najnowsza wersja), sciagniecie sterownika usbui.dll,ktorego nie bylo na plycie z windowsem 98se, a pozniej tylko instalacja sterow do owych urzadzen pod usb…

dzieki