Komp oraz internet wolno działa, proszę o sprawdzenie logów


(Blady2012) #1

Witam, nie wiem co jest nie tak.

Komp od wczoraj wolno działa, net zwalnia, stronki co jakiś czas wolno się wczytują filmiki czy to na YouTube czy to TVS czy co kolwiek gdzie kolwiek, się tną,a raz działają normalnie,co bym nie włączył to proc szaleje i obciążenie wzrasta nawet do 100 %

KIS 2010 nic nie wykrył, optymalizacja autostartu i systemu jest wykonana od początku, wczoraj robiłem defragmentację dysku.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wczoraj próbowałem przepiąć kartę sieciową niżej, lecz zawadzała wtyczka panelu przedniego i jak wkładałem kartę to tak lekko się wygięła, ale nie docisnąłem jej do końca tylko wyciągłem, sprawdziłem nic się w niej nie uszkodziło, kształt normalny i wpiąłem do poprzedniego gniazda.

http://wklej.org/id/212583/ log z hijackthis

http://wklej.org/id/212656/ log z combofix po długim czasie udało się go wykonać

bardzo proszę o pomoc


(jessica) #2

Logi są czyste.

Przypomnij sobie, co ostatnio instalowałeś, i usuń to.

Inna sprawa, że dwa zamulacze (Kaspersky i Kalendarz XP) razem też mogą potężnie zamulać. Oddzielnie da się z nimi wytrzymać, ale razem ...

jessi


(Blady2012) #3

dzięki, dobrze wiedzieć, że nie mam żadnego syfu a tego się obawiałem. Używam KIS 2010 razem z Kalendarzem XP od niecałego roku i przeważnie było ok, aż do wczoraj. Jedyne co instalowałem to nowa wersja DivX 7.2.2 z naszego vortalu, bo często oglądam sobie filmy na komputerze, czy to z wypożyczalni czy kupione, wymagają kodeków.

Tylko dlaczego ComboFix tak długo się męczył?? może to przez to iż mimo wyłączenia KIS to jego proces avp.exe SYSTEM wciąż był aktywny i nie dało się go wyłączyć.

Możesz mi podać jakie pliki należą do ComboFix (oczywiście to co jest bezpośrednio na partycji to wiem) bo muszę go ręcznie wywalić, poniewać komenda ComboFix /u nie działa, powoduje tylko ponowne włączenia skanowania ComboFixem zamiast go usunąć.


(jessica) #4

Najlepszy sposób, to "klin klinem":

Ściągnij >OTL (na samym końcu strony.

(Możesz zrobić z niego log, ale niekoniecznie, skoro nie masz infekcji).

Kliknij na przycisk "CleanUp", - to usunie zarówno OTL, jak i ComboFixa.

jessi


(Blady2012) #5

tylko co może być przyczyną tak dziwnego zachowywania się komputera?? nawet OTL przy oczyszczaniu się zawiesza, choć jakieś pliki ComboFixa usunął już a co to jest za plik MBR w C:\WINDOWS ?? utworzony dzisiaj


(jessica) #6

To jest jeden z modułów ComboFixa, do wykrywania, czy w sektorze MBR dysku twardego nie ma jakichś zmian.

Jeśli wykryje jakieś zmiany, to zaleca użycie > mbr.exe >http://www.searchengines.pl/index.php?show...mp;#entry470953 (scan trwa tylko 2 sekundy) - w celu wykrycia Rootkita ukrywającego się w sektorze MBR dysku.

jessi


(Blady2012) #7

można ten plik usunąć ??


(jessica) #8

Tak, można usunąć - to nie jest plik Microsoftu.

jessi


(Blady2012) #9

Ok usunąłem ten plik, wiesz może kochana koleżanko, dlaczego mój komputer tak dziwnie się zachowuje??