Komp piszczy

Witam, od wczoraj mam pewien problem z kompem. Po włączeniu wydaje on 4 dźwięki (jeden dłuższy , pozostałe 3 krótkie)i i nic się nie pokazuje… Muszę go parę razy włączyć , wyłączyć , aż załapie. Dodam , że komputer jakieś 2-3tyg temu był w serwisie bo procesor się bardzo grzał.(w serwisie wymieniono paste) Niestety znów zaczęło się to dziać. Przy normalnym użytkowaniu kompa mam po 20C , gdy odpalę grę , komp potrafi się grzać do 80C !!

Proszę używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Czyli to jest temperatura CPU ? - jak to sprawdzasz. Jeśli tak jest dalej masz problem z chłodzeniem CPU, kurz, źle założony cooler, może uszkodzenie CPU, inne. Napisz jaki to procesor.

Może to być również przegrzewanie karty grafiki - sprawdź.

Jaki masz bios?

Miałem o to samo zapytać :lol:

Podaj, jaką masz płytę główną i kartę graficzną. Poczytaj sobie o sygnałach dźwiękowych BIOS’u (te piski wydaje BIOS, gdy wykryje jakąś usterkę lub błąd): :arrow: http://forum.pccentre.pl/index.php?/top … ly-bios-u/

Najpewniej to rozkręć komputer i sprawdź procesor, pamięć RAM i kartę graficzną (sprawdź również chłodzenie procesora i karty graficznej).

Zanim co i jak, napisz, jaki masz BIOS. Możliwe, że to może być albo błąd pamięci karty graficznej, albo błąd pamięci RAM.

A jak ten bios sprawdzic? xD Plyta glowna ASUS M2N , Grafa geforce 8800GT …

@EDIT

BIOS AMI

Czyli coś z ramem ? To ja lecę wyjąć jeden ram do którego nie mam przekonania (koreański :S) Dam znać czy się poprawiły temp…

Programem EVEREST. Płyta główna -> BIOS. Zczytaj informację “Typ BIOS’u” z programu i napisz na forum :slight_smile:

EDIT

Masz BIOS AMI? No to znamy rozwiązanie problemu. Prawdopodobnie błąd pamięci RAM. Sprawdź kości pamięci w komputerze.

Dobra już nic nie piszczy ;D Dzieki! Ale teraz muszę sobie poradzić z procesorem … Był w serwisie wymienili paste , pochodził z 2-3dni bez grzania i znów od tyg. się grzeje. Chyba na święta zakupić nowy proc + płyte gł. . Pozdrawiam.

Proszę bardzo :wink:

A co do grzania procesora, to najlepiej sprawdź chłodzenie procesora. Pozdrawiam :slight_smile: