Komp restartuje się i zawiesza

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem z kompem. Na początku gdy go włączałem po chwili zawieszał mi się. Teraz gdy go odpalam zaczyna mi pikać i po chwili restartuje się (nawet nie loguje systemu). Zdarza się że jak go pukne to odpala mi. Przy pikaniu pokazuje mi się komunikat “CPUFAN does not function properly”. Temperatura kompa utrzymuje się w granicach 40 stopni C, a obroty wentylatora wynoszą ok 2800. Nie wiem co jest grane.

Czy czasami procesor jest już do wymiany (duron 1300)? a może coś z płytą główną? Proszę o radę

Podaj konfiguracje kompa

Sprawdź czy nie są wybrzuszone kondensatory na płycie głównej

wyczyść chłodzenia z kurzu (procka, grafe, chipset) Sprawdź czy wentyle się dość w miare odpowiedno kręcą

Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna, ewentualnie któryś z podzespołów, choć raczej to pierwsze… temperatury i obroty masz OK…

Nie wiadomo czy program dobrze pokazuje

Wentylator i resztę czyściłem i muszę przyznać że był trochę zasyfiony a jeżeli chodzi o kondensatory to jest jeden wybrzuszony pod procesorem z prawej strony

to bedziesz musiał go wymienić bo najprawdopodobniej to on stwarza problem

wina zasilacza

duron 1300?? coś mi to śmierdzi codegenem… no i kondensator do wymiany…

podaj markę i model zasilacza…

1000 post

Codegen 300W, model 300x

no to masz przyczynę napuchniętego kondensatora i niestabilności działania… zmień go jak najszybciej bo reszta sprzętu pójdzie z dymem…

Cały rząd kondensatorów przy procu powinieneś wymienić.

Zasilacz na Amacroxa/Huntkeya/Frotrona

Dzięki za radę, pozdrawiam

Sidhmor Ty poważnie, bo ja myślałem że jakaś część się w komputerze zepsóła - ale dałeś radę Koledze.

miałem to samo - wymiana zasilacza na fortrona 350 W i gra gitara