Komp sam się uruchamia

Witam mam nadzieję zę kotś mi pomoże, sprawa wygląda następująco:

od jakiegoś tygodnia komputer sam mi się uruchamia o różnych porach dnia, nie pojawia się żaden komunikat ani nic podobnego. Skanowałem komputer najnowszymi antywirusami i programami do spyware i nic nie wykryły. Sytuacja zaczyna być irytująca bo dzieje sie to średnio 2 razy dziennie, co dziwne nigdy nie zdażyło się w nocy, również format nic nie pomógł. Mam system Windows XP Home Edition. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc albo przynajmniej jakoś nakierować to będe bardzo wdzięczny.

Myśle że to może być uszkodzona płyta główna ale coś w obuowie się przesuneło .Szukaj raczej w tych stronach co ci podałem i nie mysl że to jakiś wirus lub śmieć.

Dzieje się tak prawdopodobnie z powodu sieci LAN.

Wyłącz w BIOSIE funkcję WakeUpOnLAN, lub po prostu odłączaj kompa z gniazdka.

:? :? :? :?

gdzies masz zwarcie, robi sie spiecie i komp rusza, tylko zeby neibylo ze ruszył na moment a potem zgon :lol:

Bardzo podobny przypadek był z komputerami u mnie w pracy, okazało sie , że samoczynne uruchamianie komputerów powodowały skoki napiecia /wzrost/ w sieci energetycznej, po założeniu UPS-ów wszystko wróciło do normy.

Zrób reset biosu na defaults i zobacz,

Nic prostszego jak zakupic sobie listwe, ktora bedzie w stanie odciac “Cie” od pradu przez nacisniecie guziczka :smiley:

Dzięki bardzo za sugestie, chyba faktycznie wybiorę rozwiązanie najprostsze i najpewniejsze, czyli będe odcinał prąd komputerowi :slight_smile:

Pozdrawiam