Komp sam się uruchamia

(Lukslab) #1

Witam mam nadzieję zę kotś mi pomoże, sprawa wygląda następująco:

od jakiegoś tygodnia komputer sam mi się uruchamia o różnych porach dnia, nie pojawia się żaden komunikat ani nic podobnego. Skanowałem komputer najnowszymi antywirusami i programami do spyware i nic nie wykryły. Sytuacja zaczyna być irytująca bo dzieje sie to średnio 2 razy dziennie, co dziwne nigdy nie zdażyło się w nocy, również format nic nie pomógł. Mam system Windows XP Home Edition. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc albo przynajmniej jakoś nakierować to będe bardzo wdzięczny.

(Rafi) #2

Myśle że to może być uszkodzona płyta główna ale coś w obuowie się przesuneło .Szukaj raczej w tych stronach co ci podałem i nie mysl że to jakiś wirus lub śmieć.

(D Ark) #3

Dzieje się tak prawdopodobnie z powodu sieci LAN.

Wyłącz w BIOSIE funkcję WakeUpOnLAN, lub po prostu odłączaj kompa z gniazdka.

(fiesta) #4

:? :? :? :?

(:: MARIO ::) #5

gdzies masz zwarcie, robi sie spiecie i komp rusza, tylko zeby neibylo ze ruszył na moment a potem zgon :lol:

(Bestjac) #6

Bardzo podobny przypadek był z komputerami u mnie w pracy, okazało sie , że samoczynne uruchamianie komputerów powodowały skoki napiecia /wzrost/ w sieci energetycznej, po założeniu UPS-ów wszystko wróciło do normy.

(JNJN) #7

Zrób reset biosu na defaults i zobacz,

(Adi171717) #8

Nic prostszego jak zakupic sobie listwe, ktora bedzie w stanie odciac "Cie" od pradu przez nacisniecie guziczka :smiley:

(Lukslab) #9

Dzięki bardzo za sugestie, chyba faktycznie wybiorę rozwiązanie najprostsze i najpewniejsze, czyli będe odcinał prąd komputerowi :slight_smile:

Pozdrawiam