Komp sam sie wylacza :(

Nie wiem co moze byc tego przyczyna, poprostu gralem sobie ok 2-3 h jak zawsze zreszta i nagle komp sie zresetowal ;/// sprawdzalem zasilanie jest dobre, podlaczalem kompa pod inn i tez dziala. Z tego co widze wiatraczki chodza :slight_smile: wiec co moze byc tego przyczyna???

raz się zrestartował :roll:

tragedia to to nie jest :?

Najczęstszą przyczyną jest zbyt wysoka temperatura procesora.

duch ale to nie jest raz ;/// restartuje sie zawsze po uruchomnieniu, czasem zdazy sie windows zaladowac a czasem juz przy starcie biosa ;/

edit:

a teraz to juz w ogole nie mogle wlaczyc, monitor w ogole sie wlacza (jest dobry) myslalem ze to od karty ale wsadzilem inna i bylo tak samo…

co robic??? gdzie szukac usterki??

skanowałeś antywirusem moze procesor dostał wysokej temperatury no isie sam zrestartowł. Zobacz w biosie jako masz normalnie temperature i przy jakiej temperaturze (wysokej)sie ma komputer sam wylączyć

POZDRAWIAM InKo

może padła płyta, może procek a może zasiłka :smiley:

zgaduj zgadula :arrow: komp do serwisu :slight_smile:

grrrr ale wy jakos nie czytacie tego co mowie, teraz to juz w ogole nie moge go wlaczyc, niby sie wlacza ale na monitorze czarno xD zasilanie jest dobre ;///

JAk pc na gwarci to serwis jak powiedział DUCH a jak nie to sprawdzać wszystkie częsci po kolei (MOZE RAM CI PADŁ BO KIEDYŚ TAK MIAŁEM I BYŁ TO RAM )

przez ramy Ci sie komp wylaczal??? no ale przez ramy to on moze w ogole sie nie wlaczyc??

sądze ze to moze byc jakies pzegrzanie Procka… ewentualnie wiatraczek nie wyrabia

Czy po włączeniu kompa słychać jakieś dżwięki z głośniczka PC,jeśli tak to to jest informacja o błędzie,co się psuje,sprawdż wszystkie kable,czy podopinane,gniazda,czy niezakurzone,napięcia na zasilaczu,chłodzenie kompa - wentylatory,a może komp wymaga przeczyszczenia w środku ?,nie robi się tego płynem tylko specjalnymi preparatami np. w serwisie

wyciagnij karte grafiki z kompa i wloz ja za jakis czas, dawniej tez tak mialem i to najczesciej pomagalo, nie wiem co moze byc przyczyna tego, moze karta grafiki mogla pasc albo plyta? teraz mam nowego kompa to juz sam ne wiem co sie moglo dziac, ale przyczyny mialem takie same, komp sie wlaczal wszystko elegancko, tylko monitor byl czarny i migala kontrolka na nim…

Złączono Posta : 27.12.2005 (Wto) 12:44

nie doczytalem ze wsadzales inna karte… hmmm wydaje mi sie ze to moze byc jakas usterka plyty glownej. ew. tylko samego wejscia na karte…

Skoro się już nie włącza to chyba się przegrzał na dobre :smiley:

Możesz spróbowac taką żecz: rozbierz komputer, wyczyść wszystkie wiatraki z kurzu i radiatory, wyciągnij kartę graficzną, ram, procesor, przeczyść ich styki któe wchodzą do płyty głównej. Jeśli to nie pomoże to pożycz sobie od kogoś procesor, tylko odłącz swój dysk pomieważ jeżeli masz wirusa na dysku to stanie się to samo z tym procesorem. Napisz czy pomogło :slight_smile:

O co chodzi bo nie rozumiem :o

Ludzie o czym wy mówicie :o

Zobacz zasiłke może nie wyrabia poprostu a jak nie zasiłka to windoza innej opcji nie ma.

Dla reszty… Jak procek się przegrzewa to komp sie nie restartuje a zawiesza :stuck_out_tongue:

Zostaw w kompie tytlko: grafe, Ram i proca inne rzeczy odłącz (hdd, CD/DVD, inne karty na PCI) odpal kompa.

jimmi napisał:

pomieważ jeżeli masz wirusa na dysku to stanie się to samo z tym procesorem.

Chodzi mi o to że jezli masz na dysku wirusa który powoduje przegrzanie procesora to zrobi to samo z innym. Posłuchaj mojej rady coś o tym wiem.

Przy uruchamianiu F8 I tryb VGA lub Awaryjny.

Zobacz czy działaja.