Komp sam się wyłancza

siema mam poważny problem z kompem gdy nie chodzi ok. 10min a później go włącze to po upływie jakiś też 10min albo mniej sam się wyłącza i włącza ponownie gdy to uczyni wszystko jest dobrze i działa normalnie kiedyś pokazywał się taki napis na niebieskim tle że system musi wyłączyć komputer by zapobiec jego uszkodzeniu,jeśli widzisz ten komunikat po raz pierwszy uruchom ponownie komputer a jeśli będzie się on powtarzał sprawdź wszystkie urządzenia podłączone do komputera czy działają one właściwie i jeszcze coś ale już nie pamiętam i tam odliczało z 25 s a później się resetował i tez było dobrze ale robiłem format w przeciągu kilku miesięcy ze trzy razy z powodu też innych problemów idopiero teraz za tym trzecim razem nie zauważyłem by pokazywał się ten napis na niebieskim tle ale i tak się sam uruchamia ponownie to jest bardzo denerwujące jak za każdym razem kiedy włączam kompa po jakiejś przerwie kiedy nie był uruchomiony muszę czekać kiedy się wyłączy bo nie opłaca się zaczynać jakiej kolwiek pracy zważywszy na to że komputer jest nowy mam go dopiero od kilku miesięcy i nie mogę sobie z tym poradzić może to być jakaś część w jednostce ale mam pląby i nie mogę otwierać kompa byłem z nim na reklamacji ale po 2 tyg. powiedzieli że wszystko jest sprawne, że to jest wada systemu i trzeba go przeinstalować więc tak zrobiłem ale nadal dzieje się to samo (piszcie jakby były potrzebne jeszcze jakieś dane)

Bardzo proszę o jakieś porady jak mogę zlikwidować ten problem

Hmm możliwości może być wiele ciężko coś stwierdzić na podstawie opisu.

Skoro sprzęt jest dość nowy to uszkodzenie sprzętu jest mało prawdopodobne chociaż nie wykluczone.

Zacznij może od resetu biosu: wejdź do biosu i wybierz opcję: reset to defaults, zapisz i sprawdź czy coś się zmieniło.

Może być tam źle ustawione zarządzanie energią czy coś innego np. taktowanie pamięci napięcie itd.

Jeśli to nie pomoże spróbuj wrzucić logi z programu HJT (w dziale HijackThis znajdziesz instrukcję) możesz też wkleić loga z programu Everest (dostępny w dziale programy) w szczególności napięcia jakie daje zasilacz na poszczególne elementy płyty.

No cóż, tak jak napisał estes przyczyn może być wiele…

Możesz zobaczyć do Podglądu zdarzeń czy po tych restartach są błędy

Start> Panel sterowania>Wydajność i konserwacja>Narzędzia administracyjne

W zakładce System lub Aplikacje szukaj wpisów zaznaczonych czerwonym znaczkiem. Następnie PPM i Właściwości.

Spróbuj może też odczytać plik minidump

dajcie jeszcze jakieś porady :?

Roman13 sprawdź temperatury.

Sprawdź te błędy w podglądzie zdarzeń i przepisz co jest w opisie.

Zapodaj też tego minidumpa. Link jak i co podał strażak.

Jak już wcześniej wspomniałem jast to biały napis na niebieskim tle, a leci on tak:

"Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

BAD_POOL_CALLER

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki

Upewnij się, czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie systemu jest poprawnie zainstalowane

Jeżeli jest to nowa instalacja poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu Windows które mogą być potrzebne

Jeżeli problemy będą się powtarzały, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie

Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego ponownie uruchom komputer, i naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybrać opcję-Tryb awaryjny

Informacje techniczne:

***STOP:0×000000C2(0×00000007,0×00000CD4,0×829BC230,0×B5D78BA8)

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci

Zrzut pamięci fizycznej zostanie zakończony

W sprawie dalszej pomocy skontaktuj się z administratorem systemu lub obsługi tech."

POMOCY! !!

Zobacz te tematy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125