Komp sie grzeje

komputer mi sie troche bardziej nagrzewa niz zwykle co mam zrobic wyczyscic go w srodku??

Odkurzyć, wyczyścić i posmarowac (cienko) pod prockiem.

Jak nie pomoże to dołóż wentyle wylotowe i wlotowe w obudowie i ewentualnie zmień zestaw chłodzący procesors.:mrgreen:

Jeżeli posiadasz komponenty komputera od nowości to niepowinien ci sie przegrzewac chyba że sklep chcial zaoszczedzic.

Moim zdaniem powinno wystarczyc wyczyszczenie kompa i nalorzenie na procesor warstwy pasty odprowadzajacej cieplo z procka.

Jezeli to niepomoze zainwestoj w nowy cooler (wiatrak) :smiley:

_____________________________________

Duron 700 MHz (oc do 784 MHz), 256 RAM, GeForce 4, 80 GB HDD

_____________________________________

Normalna temp. pracy ok 38 stopni - max to 70 :smiley:

Mam laptopa (kupowany od producenta) i gdy sprawdzam temperaturę programem Everest HE to pokazuje mi takie wartości:

[Typ czujnika: Analog Devices ADM1027 (SMBus 2Eh),

Typ czujnika procesora graficznego: Driver (NV-DRV)]

Płyta główna: ~53 C

Procesor: ~70 C

Aux: ~52 C

Procesor graficzny: ~54 C

HDD: ~32 C

tak to wygląda w programie

Szczególnie niepokoi mnie wysoka temperatura procesora. Czy wszystko jest w porządku?

Ojjjj napewno nie jest w porządku. Sprawdz jeszcze temperaturę w biosie i upewnij się, że program everest podaje właściwą temperaturę. :slight_smile:

Nie znalazłem w biosie pola, które pokazywałoby jakąkolwiek temperaturę (być może nie potrafię tego zrobić :oops: chociaż szukałem we wszystkich opcjach). Mam biosa “American Megatrends Inc v02.57”.

Może powinienem spróbować jakimś innym programem?

Moj komp sie tez bardzo grzal dolozylem mu wentylatory. Na przednia sciane obudowy 12cm wentyl Thermaltake obroty ma regulowane recznie (dodane jest specjalne pokretlo montowane na tylnym panelu kompa) poza tym dorzucilem dwa wentylatory na bok obudowy (jeden ma dodatkowo tube naprowadzajaco powietrze do procesora i coolera na procku) - powoduje to ze moj Atholn 2500 ma temperature okolo 40 stopni w stanie bezczynnosci i w przypadku wiekszego wyterzenia (poziom zuzycia procka okolo 50-60%) temp. max to okolo 45-48stopni a nie jak wczesniej okolo 70. Dodatkowa rzecza sa dwa wentylatory w zasilaczu ktore pomagaja odprowadzic powietrze nagrzane i dwa dodatkowe wentyle zamontowane na tylnej scianie obudowy wydmuchujace powietrze (jeden z regulacja obrotow). Dodatkowo zamontowalem jeden wentyl pod dyskami twardymi gdyz mam 2 i sie nieco grzaly. Ogolnie temper. teraz mam takie:

  • HDD1: 29

  • HDD2: 20-23

  • plyta: 25-28

  • procek-40-max 50

ps moge wyslac zdjecia na maila jak to wyglada bo jest nieziemsko:)