Komp się nie uruchamia

(Great Sniper) #1

Nie wiem czy wybrałem dobry temat, ale wydaje mi się że to sprawka wirusa więc ten dział wydawał mi sie odpowiedni.

Teraz przejde do rzeczy: na drugim komputerze zaczeły robićmi się dziwne rzeczy. Tzn złąpałem wirusy etc.. i sciągnąłęm AVG u on od razu wykrył mi wirusa więc dałem żeby go wyleczył. w tym momencie komputem sie zaczał resetować i tak już się nie uruchomi. tzn bez przerwy się od nował łąduje, a kiedy już ma wejśc do windowsa sięponownie uruchamia.

co to może być i jak temu zadazić? w tryb awaryjny tez nie moge wejsc ani nigdzie.

Proszę pomóżcie bo mam tam ważne pliki do braty które muszę skończyć robić bo jak nie to będzie kaplica.

(Joan Sunshine) #2

Hm nie działa ostatnia dobra konfiguracja? To spróbuj reinstalacji systemu bez utraty danych > http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... entry10954

(qrczak13) #3

Możesz jeszcze spróbować:

1. Start do Konsoli odzyskiwania i komendy:

cd system32

ren winlogon.exe winlogon.old

expand X:\i386\winlogon.ex_

ren userinit.exe userinit.old

expand X:\i386\userinit.ex_

exit

X - litera napędu

1. Albo także z konsoli komenda:

CHKDSK /R

(Great Sniper) #4

no właśnie ostatania znana dobra konfiguracja też nie działa.

Ale dzięki za linka, zaraz postaram się zainstaloać ponownie system bez utraty danych bo to byłąby dla mnie katastrofa. ale mam pytanie: czy jak zainstaluje ponownie system, to czy te programy co miałęm je zainstalowane będe musiał ponownie poinstalować czy nie będize takiej konieczności?

(Joan Sunshine) #5

Programy będą działać, możesz mieć co najwyżej jakieś problemy ze sterownikami z powodu zamiany pliku rejestru. Ale dane zostaną nienaruszone.

(Great Sniper) #6

ok przeinstalowałem system etc i wszystko jak narazie gra :slight_smile: grunt że sie komp uruchamia. jutro zajme sie jego odwirusowywaniem więc pewnie sie tutaj też zgłosze z logami :slight_smile:

ale jak narazie dzięki wielkie bo przynajmniej dane są uratowane :D:D