Komp się nie włącza problem z płytą główną

Sytuacja wygląda tak:

Odpalam komputer włącza się grafika i dalej nic nie startuje, czasem nie włącza sie nawet grafika.

Zresetowałem BIOS na płycie głównej według instrukcji i nadal nic. Pytanie: BIOS się popsuł i trzeba wymienić płytę główną?

Sprawdź podłączenie, spróbuj z inną kością RAM …

podaj jaką masz płytę główną i kartę graficzną.

i napisz w jakich okolicznościach się to sie stało czyściłeś ,coś rozkręcałeś instalowałeś jakiś program ???

Płyta główna: Asrock K7NF22-RAID

Karta graficzna: GeForce2 MX200 32MB

Włączyłem komputer i zaczął startować Windows XP Pro i w połowie ładowania się zawiesił. Restart i znów to samo. A potem przestało cokolwiek stratować. Nie rozkręcałem go, nie instalowałem żadnego oprogramowania.

on Ci w ogóle nie może odpalić ? do biosu możesz weść?

Nie mogę wejść, wyświetla się tylko nazwa karty graficznej dalej nic nie startuje.

Najpierw pytanie, czy umiesz wejść do BIOSu (pytanie na serio, nie naśmiewam się)?

Po drugie, czy klawiatura jest sprawna, czy próbowałeś z inną?

Po trzecie, jaki Masz zasilacz (moc i marka)?

Po czwarte, sprawdź kondensatory na płycie pod kątem uszkodzeń (spuchnięć i wylań). Grafa jest dość stara, myślę, że reszta też. Mogło się coś uszkodzić.

Nie mogę ponieważ sie wogólnie nie wyświetla plansza z nazwą biosu, procesora, dyskami itp. Czasem się nawet się nie wyświetla nazwa karty.

I tak i nie. W sensie takim, że klawiatura jest sprawna pod innym kompem, pod tym w ogóle się nie włancza.

Codegen 300W

Sprawne są, nie ma wybrzuszeń na żadnym.

Do Biosu wchodzisz klawiszem F2 wg instrukcji. Zasilacz dość słaby, więc spróbuj z innym (to on może tu sprawiać problemy).

No to mamy źródło problemów

Dodam jeszcze, że wczasie uruchamiania kompa piszczał 9 bądź 10 razy (może źle policzyłem)

co według tego co znalazłem w necie znaczy:

9 - Błąd sumy kontrolnej BIOS.

10 - Błąd zapisu lub odczytu pamięci CMOS.

To może to jednak nie zasilacz?

Spróbuj zrobić reset BIOS (CMOS) zworką na płycie głównej. Potem próba wejścia do Biosu i załadowanie ustawień optymalnych.

PS Zasilacz najczęściej uszkadza płytę główną (kondensatory) i bios na niej.

Wymień Zasilacz i Pamiuęci RAM

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 9:58 został dopisany post przez piotrek9550

Codigen 300W nie ma PFC może więc uszkodzić Płytę, Ram, grafikę i samego siebie

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Wstawiłem nowy zasilacz (Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt) i nadal ta sama historia. Co teraz mam wymienić? Płyte główną?

zacznij od przetestowania u kolegi np. głównych podzespołów jak procesor, karta graficzna i ram jeśli okażą się sprawne - wymiana płyty głównej.

Pewnie ten codegen zwalił ci całe mobo i dlatego nie startuje…

ja przed MOdecomem Miałem Megabajta i mi spalił pamięć więc może faktyczni codegen spalił mobo