Komp się nie włącza!

Siemka.Dzisiaj złożyłem cały sprzęt komputerowy,podłączam głównym kabel,przyciskam Power i nic…

Konfiguracja Kompa:

Athlon X2 3800+ EE

MSI K9N nForce 550

Geforce Galaxy 7900GS 600/1600 Cooler Master

1GB Corsair 675Mhz CL4

Amacrox Warrior 450PNF

Seagate 250GB 16MB 7200.10

Zauważyłem dziwny odgłos z zasilacza coś jakby “puknięcie”,występuje ono za każdym razem gdy prubuje włączyć PC.

Również próbowałem motyw ze śrubokrętem…dalej nic.

Zasilacz jest w porządku testowany na starym pececie.

Wszystkie kable od dodatkowego zasilania płyty i Grafy podłączone również dodatkowe 20+4 piny do płyty.

Jak myślicie czemu nie chce zaskoczyć? jakieś sugestie?Może mam odłączyć i podłączyć wszystko od początku?

Z góry BIG thX ;(

rozbierz jeszcze raz na części i złóż od nowa… może coś przeoczyłeś…

Hmm… to i ja posłucham, mam też takie coś tylko troszkę inne objawy.

Wpierw słychać all wiatraki następnie puknięcie i dalej się komp normalnie włącza, taki przestój coś koło 2-4sek trwa

No więc tak odłączyłem pokolei : Karte,pamieci 1 kość potem drugą potem dysk i nagrywarę,zawsze próbowałem odpalić i nic się nie włączało :/.Wszystkie kable od płyty podłączone sprawdzałem 3 razy.

A teraz głupie pytanie:

Czy płyta główna MUSI koniecznie być zawieszona na tych plastikowych wkrętach?(jako izolatory może…xD) czy to nie ma znaczenia?,póki co mam wszystko na śrubkach i płyta styka się z obudową może to jest przyczyną tego nieuruchamiania? wie ktoś?

weź wykręć płyte z obudowy i złóż na biurki i sprawdź czy Ci ruszy myśle że jest przebicie

Tak, lepiej żeby była przykręcona do dystansów niż do gołej blachy. Kolega miał taki sam problem - płyta przykręcona do obudowy - komp nie wstaje.

…huh? jakie przebicie? :o

czasem się zdarza między płytą a obudową

ie powinno być problemu bez nich (teoretycznie obwody prowadzone są zdala od miejsc na śruby), ale może tak właśnie być.

właczasz i co sie dzieje - opisz dokładnie pokolei każdą fazę.

Więc tak:

Mam wszystkie cześci podłączone ,po raz setny mówie że KAŻDY możliwy kabel do dodatkowego zasilania jest podłączony poprawnie.Do płyty ,do karty i dodatkowe 4 do 20 pinowego zasilania.

Włączam kOmpa za pomocą śrubokręta (z kablami sie nie bawię,główna rola to Power Switch).

Z zasilacza wydobywa się dźwięk jak by coś było zablokowane,nie moge tego opisac :stuck_out_tongue:

Jutro sprubuję dokręcic te plastikowe wkręty bo płyta dotyka blachy…

spiker podłaczany do płyty się odzywa? Srawdź. Wiatraki na płycie się kręcą? Wiatrak w zasilaczu się kręci?

Podczas startu systemu wciśnij i przytrzymaj Insert. BIOS kasowałeś?

Nic się nie kręci(ani proc ani zasiłka) :mrgreen: .w ogóle na ekranie się nic nie pojawia :mrgreen: spiker również się nie odzywa,zasilacz działał na 2 kompie bez zarzutu…

reset biosu? Spróbuj jeszcze podmianić pamięci.

Chodzi o tą baterię czy tą taką kostkę bardziej na lewo od płyty :mrgreen: ,chociaż nie wydaje mi się że to od biosu…

zworka CLR_CMOS przestawić lub wyjąć (sprawdź w manualu). Jak nie podział można ię bawić z baterią.

Wszytskie zworki na mobo dobrze powkłądane?

CLR_CMOS jest na Keep Data 2 razy przestawiałem…dalej nie dziala

Zworki na początku miałem wszystkie,dobrze powkładane …nic…

wyjąłem je bede od dziś bede włączał śrubokrętem 8) .

Założe te plastikowe wkręty -,-

a może masz po prostu felerna płytę i będzie trzeba oddać do serwisu… to że coś jest nowe to nie znaczy że musi być sprawne…

Heh… Może to być śmieszne. Ja miałem takie samo cuś, no i okazało sie że zasiłka za słaba, nie ciągnęła sprzętu. To że działał na innej konfiguracji, nie znaczy że teraz będzie działało…

No więc tak udało mi się włączyć komputer ,okazało się że płyta była wygięta pod naporem śrubek zdjąłem je i ładnie zaskoczyło

Włączyłem raz i nic dopiero za drugim razem zapaliło tylko że zasilacz (chyba) wydaje z siebie przeraźliwy ciągły pisk ,na monitorze ładnie karta wykryta,procesor ok,pamięci jako Dual-Channel.

Zauważyłem jakiś komunikat Cmos Checksum Bad i error Drive A: (cokolwiek to znaczy…) ,Mam wyjąc baterie z płyty czy jak ?

Te czarne tranzystory na karcie graficznej są bardzo gorące po tych paru sekundach pracy… :x

Skasowałeś BIOS i musisz go ustawić.

Zlokalizuj dokładnie pisk.