Komp się nie włącza!

(Slayer32) #1

Siemka.Dzisiaj złożyłem cały sprzęt komputerowy,podłączam głównym kabel,przyciskam Power i nic.....

Konfiguracja Kompa:

Athlon X2 3800+ EE

MSI K9N nForce 550

Geforce Galaxy 7900GS 600/1600 Cooler Master

1GB Corsair 675Mhz CL4

Amacrox Warrior 450PNF

Seagate 250GB 16MB 7200.10

Zauważyłem dziwny odgłos z zasilacza coś jakby "puknięcie",występuje ono za każdym razem gdy prubuje włączyć PC.

Również próbowałem motyw ze śrubokrętem...dalej nic.

Zasilacz jest w porządku testowany na starym pececie.

Wszystkie kable od dodatkowego zasilania płyty i Grafy podłączone również dodatkowe 20+4 piny do płyty.

Jak myślicie czemu nie chce zaskoczyć? jakieś sugestie?Może mam odłączyć i podłączyć wszystko od początku?

Z góry BIG thX ;(

(sniper00) #2

rozbierz jeszcze raz na części i złóż od nowa.... może coś przeoczyłeś...

(Proph3t) #3

Hmm... to i ja posłucham, mam też takie coś tylko troszkę inne objawy.

Wpierw słychać all wiatraki następnie puknięcie i dalej się komp normalnie włącza, taki przestój coś koło 2-4sek trwa

(Slayer32) #4

No więc tak odłączyłem pokolei : Karte,pamieci 1 kość potem drugą potem dysk i nagrywarę,zawsze próbowałem odpalić i nic się nie włączało :/.Wszystkie kable od płyty podłączone sprawdzałem 3 razy.

A teraz głupie pytanie:

Czy płyta główna MUSI koniecznie być zawieszona na tych plastikowych wkrętach?(jako izolatory może....xD) czy to nie ma znaczenia?,póki co mam wszystko na śrubkach i płyta styka się z obudową może to jest przyczyną tego nieuruchamiania? wie ktoś?

(Rastko1) #5

weź wykręć płyte z obudowy i złóż na biurki i sprawdź czy Ci ruszy myśle że jest przebicie

(Inferno Pl) #6

Tak, lepiej żeby była przykręcona do dystansów niż do gołej blachy. Kolega miał taki sam problem - płyta przykręcona do obudowy - komp nie wstaje.

(Slayer32) #7

...huh? jakie przebicie? :o

(Rastko1) #8

czasem się zdarza między płytą a obudową

(McDracullo) #9

ie powinno być problemu bez nich (teoretycznie obwody prowadzone są zdala od miejsc na śruby), ale może tak właśnie być.

właczasz i co sie dzieje - opisz dokładnie pokolei każdą fazę.

(Slayer32) #10

Więc tak:

Mam wszystkie cześci podłączone ,po raz setny mówie że KAŻDY możliwy kabel do dodatkowego zasilania jest podłączony poprawnie.Do płyty ,do karty i dodatkowe 4 do 20 pinowego zasilania.

Włączam kOmpa za pomocą śrubokręta (z kablami sie nie bawię,główna rola to Power Switch).

Z zasilacza wydobywa się dźwięk jak by coś było zablokowane,nie moge tego opisac :stuck_out_tongue:

Jutro sprubuję dokręcic te plastikowe wkręty bo płyta dotyka blachy..

(McDracullo) #11

spiker podłaczany do płyty się odzywa? Srawdź. Wiatraki na płycie się kręcą? Wiatrak w zasilaczu się kręci?

Podczas startu systemu wciśnij i przytrzymaj Insert. BIOS kasowałeś?

(Slayer32) #12

Nic się nie kręci(ani proc ani zasiłka) :mrgreen: .w ogóle na ekranie się nic nie pojawia :mrgreen: spiker również się nie odzywa,zasilacz działał na 2 kompie bez zarzutu...

(McDracullo) #13

reset biosu? Spróbuj jeszcze podmianić pamięci.

(Slayer32) #14

Chodzi o tą baterię czy tą taką kostkę bardziej na lewo od płyty :mrgreen: ,chociaż nie wydaje mi się że to od biosu...

(McDracullo) #15

zworka CLR_CMOS przestawić lub wyjąć (sprawdź w manualu). Jak nie podział można ię bawić z baterią.

Wszytskie zworki na mobo dobrze powkłądane?

(Slayer32) #16

CLR_CMOS jest na Keep Data 2 razy przestawiałem...dalej nie dziala

Zworki na początku miałem wszystkie,dobrze powkładane ...nic...

wyjąłem je bede od dziś bede włączał śrubokrętem 8) .

Założe te plastikowe wkręty -,-

(sniper00) #17

a może masz po prostu felerna płytę i będzie trzeba oddać do serwisu.... to że coś jest nowe to nie znaczy że musi być sprawne...

(Lukaszxp) #18

Heh... Może to być śmieszne. Ja miałem takie samo cuś, no i okazało sie że zasiłka za słaba, nie ciągnęła sprzętu. To że działał na innej konfiguracji, nie znaczy że teraz będzie działało...

(Slayer32) #19

No więc tak udało mi się włączyć komputer ,okazało się że płyta była wygięta pod naporem śrubek zdjąłem je i ładnie zaskoczyło

Włączyłem raz i nic dopiero za drugim razem zapaliło tylko że zasilacz (chyba) wydaje z siebie przeraźliwy ciągły pisk ,na monitorze ładnie karta wykryta,procesor ok,pamięci jako Dual-Channel.

Zauważyłem jakiś komunikat Cmos Checksum Bad i error Drive A: (cokolwiek to znaczy...) ,Mam wyjąc baterie z płyty czy jak ?

Te czarne tranzystory na karcie graficznej są bardzo gorące po tych paru sekundach pracy... :x

(McDracullo) #20

Skasowałeś BIOS i musisz go ustawić.

Zlokalizuj dokładnie pisk.