Komp się nie wylącza

Wyłączam kompa wrzystkie procesy zakonczyl ale wentylatory nadal dzałają… i trzeba go wyłączac na chama bo inaczej sie nie da. JAk zrobic zeby sie wyłączał sam???

Dysk musi byc uszkodzony.

a co ma do tego dysk?

Niekoniecznie dysk. Może zasilacz pada, podaj konfig. Wejdź Start > uruchom > eventvwr i wklej szczegóły błędów oznaconych na czerwono :slight_smile:

A tam dysk od razu… jakiś proces pewnie się zawiesza notorycznie. Sprawdź wszystkie, ew. przeinstaluj coś podejrzanego. Używasz jakiegoś oprogramowania beta?

To ze ja mam to wrzystko na czerwo

no tu przeniesc?? !!

hmm… tez mialem taki problem. musalem sformatowac HDD i na nowo system zainstalowac. ale racja to moze to być problem z zasilaczem. jesli masz jakis zapasowy zasilacz i nie masz plomb gwarancyjnych, to wmontuj ten zapasowy zasilacz i zobacz czy bedzie sie działo to samo.

ino nie mam zasilacza drugiego. a tak na marginesie to zasilacz juz leciwy(7lat)

no to chyba masz roziwazanie sytuacji. Stare komputery mialy taki smieszny komunikat

widocznie ten zasilacz nie potrafi sie sam wylaczyc.

Rozwiazanie

zakup nowy zasilacz

pozdro

No tak kiedys sie wyswietlał ten komunikat ale to windows milenium w win98 było good a po instalacji xp (a to juz nie pamientam nawet…) problem się pojawił.

Czyli to wina tylko zasilacza?

ja sie przymiezam do zakupu calkowicie noiwego sprzętu :stuck_out_tongue:

Tak. to wina zasilacza.

Aha dzięki :mrgreen:

wrzystko jasne temat zamknięty.

hehehe niekoniecznie ja tez miałem taki problem i długo się z nim zmagałem ale w moim przypadku to była wina braku lub były uszkodzone pliki systemowe wymieniłem sformatowałem dysk i na nowo zainstalowałem windowsa i chodziło! !!

napisalem to ale zobacz coś innego.

@ Master696

przeczytaj Dokładnie cały temat.

w sumie to i ja miałem taki komunikat “Mozesz bezpiecznie wyalczyc komputer” hehe a na systemie 98 mi sie normalnie wyłanczało tylko jak zainstalowałem xp to sie nie chciał wyłączyć

ale zwaz na to ze Windows XP ma opcje hibernacji Systemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=134865<----- a może na mój temat spróbujesz odpowiedzieć??? :smiley:

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 12:24

ok temat zamknięty w każdym razie to w moim przypadku był to co napisałem nie wiem jak jest w tym(tylko doradzałem) :slight_smile:

a i tak go niedlugo zformatuję bo smieci ze hoho, i wolniej chodzi a od czasu do czasu nalezy zformatowac, to zobaczę czy bendzie sie wyłączać czy nie… jak nie to trudno.

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 9:49

ha :smiley: całkiem przypadkowo udało mi się pozbyć tego problemu :smiley: :smiley: Zrobiłęm tak:

Panel sterowania\ opcje zasilania\zaawansowane zarządzanie energią (APM)\i dać fajkę przy"Włącz obsługę zaawansowanego zarządzanie energią"

i

W BIOS-ie(AWARD) POWER MANAGMENT SETUP\ i wyłączyłęm opcję “PM Control by APM”

Pozdrawiam