Komp się nie wylącza

(rolkass) #1

Wyłączam kompa wrzystkie procesy zakonczyl ale wentylatory nadal dzałają... i trzeba go wyłączac na chama bo inaczej sie nie da. JAk zrobic zeby sie wyłączał sam???????

(system) #2

Dysk musi byc uszkodzony.

(rolkass) #3

a co ma do tego dysk?

(Joan Sunshine) #4

Niekoniecznie dysk. Może zasilacz pada, podaj konfig. Wejdź Start > uruchom > eventvwr i wklej szczegóły błędów oznaconych na czerwono :slight_smile:

(Zhao Zhuxi) #5

A tam dysk od razu... jakiś proces pewnie się zawiesza notorycznie. Sprawdź wszystkie, ew. przeinstaluj coś podejrzanego. Używasz jakiegoś oprogramowania beta?

(rolkass) #6

To ze ja mam to wrzystko na czerwo

no tu przeniesc?? !!

(Llis3) #7

hmm... tez mialem taki problem. musalem sformatowac HDD i na nowo system zainstalowac. ale racja to moze to być problem z zasilaczem. jesli masz jakis zapasowy zasilacz i nie masz plomb gwarancyjnych, to wmontuj ten zapasowy zasilacz i zobacz czy bedzie sie działo to samo.

(rolkass) #8

ino nie mam zasilacza drugiego. a tak na marginesie to zasilacz juz leciwy(7lat)

(Llis3) #9

no to chyba masz roziwazanie sytuacji. Stare komputery mialy taki smieszny komunikat

widocznie ten zasilacz nie potrafi sie sam wylaczyc.

Rozwiazanie

zakup nowy zasilacz

pozdro

(rolkass) #10

No tak kiedys sie wyswietlał ten komunikat ale to windows milenium w win98 było good a po instalacji xp (a to juz nie pamientam nawet...) problem się pojawił.

Czyli to wina tylko zasilacza?

ja sie przymiezam do zakupu calkowicie noiwego sprzętu :stuck_out_tongue:

(Llis3) #11

Tak. to wina zasilacza.

(rolkass) #12

Aha dzięki :mrgreen:

wrzystko jasne temat zamknięty.

(Paloo99) #13

hehehe niekoniecznie ja tez miałem taki problem i długo się z nim zmagałem ale w moim przypadku to była wina braku lub były uszkodzone pliki systemowe wymieniłem sformatowałem dysk i na nowo zainstalowałem windowsa i chodziło! !!

(Llis3) #14

napisalem to ale zobacz coś innego.

@ Master696

przeczytaj Dokładnie cały temat.

(Paloo99) #15

w sumie to i ja miałem taki komunikat "Mozesz bezpiecznie wyalczyc komputer" hehe a na systemie 98 mi sie normalnie wyłanczało tylko jak zainstalowałem xp to sie nie chciał wyłączyć

(Llis3) #16

ale zwaz na to ze Windows XP ma opcje hibernacji Systemu.

(Paloo99) #17

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=134865<----- a może na mój temat spróbujesz odpowiedzieć?????? :smiley:

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 12:24

ok temat zamknięty w każdym razie to w moim przypadku był to co napisałem nie wiem jak jest w tym(tylko doradzałem) :slight_smile:

(rolkass) #18

a i tak go niedlugo zformatuję bo smieci ze hoho, i wolniej chodzi a od czasu do czasu nalezy zformatowac, to zobaczę czy bendzie sie wyłączać czy nie... jak nie to trudno.

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 9:49

ha :smiley: całkiem przypadkowo udało mi się pozbyć tego problemu :smiley: :smiley: Zrobiłęm tak:

Panel sterowania\ opcje zasilania\zaawansowane zarządzanie energią (APM)\i dać fajkę przy"Włącz obsługę zaawansowanego zarządzanie energią"

i

W BIOS-ie(AWARD) POWER MANAGMENT SETUP\ i wyłączyłęm opcję "PM Control by APM"

Pozdrawiam