Komp się resetuje gdy otwieram programy

nic nie pomaga, dzięki za dobre rady ale nic z tego nie będzie… dobrze że przynajmniej cokolwiek można na tym kompie jeszcze zrobić :frowning: ale mam jeszcze jedną prośbę, powiedzcie mi jak w biosie zmienia się temp. procesora i karty graf. aha i do tego jeszcze właśnie dysk mi strasznie trzeszczy, ogólnie słabo ale jak np. wczytuje się strona internetowa to ogłuchnąć można… na leżąco słabiej trzeszczy ale na stojąco normalnie koszmar

Dopóki dużo sobie nie przyswoisz wiedzy na temat ustawień biosu, to nie bierz się za takie. Możesz przy wyłączonym komputerze i wypiętym kablu z prądem do komputera, wyjąć na dziesięć minut bateryjkę do biosu i liczyć, że wszystko się będzie dobrze. Trzeba w takiej sytuacji ulżyć grafice i ustawić natywną dla xp rozdzielczość 800 na 600 i odświeżanie na 60. Pewnie tylko Avira byłaby na tyle lekka, żeby nie zgrzytało, no i wymiana pasty termoprzewodzącej, jak i przedmuchanie wiatraczków zasilacza i coolera. Dopóki nie zmieniłem zasilacza i coolera, to solidnie zgrzytało i piłowało, gdy security essentials coś wykrywał. Nie reinstalowałem systemu, a nic nie słyszę, z tym, że nic nie podkręcałem. Może i u Ciebie nie trzeba nic kombinować? Za 156 zł kupiłem nowego fortrona i arctica do CPU.