Komp sie resetuje sam

mam problem z kompem…gram sobie albo chodze po necie a tu nagle komp sie resetuje i potem sie nie wlacza pisze takie cos ----> http://img356.imageshack.us/my.php?imag … 032ul4.jpg —>> prosze o POMOC !!

Sprawdź kable od dysku i zrób reset biosu.

Daj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I teraz spisz co to za BSOD. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd)

Wejdź w BIOS, w 1 zakładkę i zobacz czy jest wykryty Twój dysk. Jak jest to w Advanced bios features > first boot device ustaw HDD.

odznaczyłem automatycznie uruchom ponownie…jak spisac ten BSOD gdzie to jest ??

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Jednak moim zdaniem to nie bluescreen, ważniejszy teraz jest odczyt SMART

Dołączam się do tematu, mój sąsiad ma taki sam problem. Gdy odłaczy kabel sieciowy od kompa to wyskakuje inny błąd. :smiley:

Mu się zatnie, albo zresetuje i też nie może kompa odpalić. Wczoraj godzine czekaliśmy aż się komputer odpali, bo cały czas ten błąd wyskakiwał. ;/

emajer5 , w tym przypadku proponowałbym sprawdzić: zasilacz i jego napięcia oraz czy występują bluescreeny.

beert4 , chyba znam odpowiedź. Mój sąsiad miał to samo, wyłączyliśmy Hibernację i już mu nie wyskakują te problemy (Panel Sterowania > Opcje zasilania > Ostatnia zakładka Hibernacja). :slight_smile: Spróbuj, może Tobie też pomoże. :slight_smile: