Komp sie resetuje sam

(Beert4) #1

mam problem z kompem...gram sobie albo chodze po necie a tu nagle komp sie resetuje i potem sie nie wlacza pisze takie cos ----> http://img356.imageshack.us/my.php?imag ... 032ul4.jpg --->> prosze o POMOC !!

(Cosik Ktosik) #2

Sprawdź kable od dysku i zrób reset biosu.

Daj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

(adam749) #3

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I teraz spisz co to za BSOD. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd)

Wejdź w BIOS, w 1 zakładkę i zobacz czy jest wykryty Twój dysk. Jak jest to w Advanced bios features > first boot device ustaw HDD.

(Beert4) #4

odznaczyłem automatycznie uruchom ponownie...jak spisac ten BSOD gdzie to jest ??

(Cosik Ktosik) #5

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Jednak moim zdaniem to nie bluescreen, ważniejszy teraz jest odczyt SMART

(Mlody993) #6

Dołączam się do tematu, mój sąsiad ma taki sam problem. Gdy odłaczy kabel sieciowy od kompa to wyskakuje inny błąd. :smiley:

Mu się zatnie, albo zresetuje i też nie może kompa odpalić. Wczoraj godzine czekaliśmy aż się komputer odpali, bo cały czas ten błąd wyskakiwał. ;/

(Cosik Ktosik) #7

emajer5 , w tym przypadku proponowałbym sprawdzić: zasilacz i jego napięcia oraz czy występują bluescreeny.

(Mlody993) #8

beert4 , chyba znam odpowiedź. Mój sąsiad miał to samo, wyłączyliśmy Hibernację i już mu nie wyskakują te problemy (Panel Sterowania > Opcje zasilania > Ostatnia zakładka Hibernacja). :slight_smile: Spróbuj, może Tobie też pomoże. :slight_smile: