Komp się restartuje :(

Witam!

Mam od tygodnia pewien problem. Mianowicie - komputer w losowych odstępach czasowych zaczął się restartować. Miałem jakieś 4 miesiące temu podobny problem i wina leżała po stronie zbyt słabego zasilacza(wymieniłem wtedy sporo sprzętu). Mój aktualny zasilacz jest firmy Tracer 4life 400W. Jest on dość nowy, więc myślę że nie jest to kwestia zasilacza(chociaż pewności nigdy nie ma). Postanowiłem zainstalować czytnik temperatur EVEREST i zauważyłem duże wahania temperatury procesora(od 30*C w czasie spoczynku, do 59*C podczas chwili grania w np. jakąś prostą platformówkę). Następnie odpaliłem torture test w prime95 i obserwowałem temperatury, po jakichś 10 minutach trwania, temperatura procesora podskoczyła do 51*C i komputer się zrestartował, więc dało mi to prawie całkowitą pewność że jest to procesor. Jednak, żeby nie podejmować pochopnych decyzji, chciałem zapytać Was czy może macie jakieś inne przypuszczenia, na temat przyczyn zawieszeń komputera?

Mój zestaw to :

Intel Pentium 4 2,4 Ghz

1Ghz Ram

Radeon x700 256mb

Płyta Główna Gigabyte GA-8IPE1000-L

Pozdrawiam!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ nie sądzę ;).

Cześć!

Poszukaj w katalogu Windows na dysku

folderu MINIDUMP.

Potem ściągnij ze strony Microsoftu

program Debugging Tools.

Za pomocą tego programu

otwórz logi (są to pliki zrzutu pamięci w momencie resetu

zawieszenia się komputera itp.) z katalogu Minidump.

Tam będzie opisane który program

sterownik powoduje błędy (zawieszanie się komputera).

Jeśli w katalogu Minidump jest czysto, niema ani jednego

pliku to masz wskazówkę i to pewną że przyczyna

leży po stronie sprzętu (nie programów lub sterowników)

Tyle na razie.

Sorry, była późna noc :wink: Oczywiście chodzi o 1 Gb :slight_smile:

W katalogu MINIDUMP znalazłem tylko 3 pliczki o rozszerzeniu dmp i nie moge w żaden sposób ich otworzyć :-/ Próbowałem też wywołać BSOD’a, ale przy awarii nic nie wyskakiwało, tylko pojawiała się ciemność na monitorze…

Dzisiaj z rana komp zaczął buczeć mocno i włączył się BIOS-owy FanFail-warning. rozkręciłem obudowę, ale wszystko się kręciło jak powinno. W EVEREŚ-cie natomiast na czas alarmu zniknął pomiar wentylatora zasilacza…

Teraz się zakręciłem totalnie…

Cześć!

Te 3 pliczki to jest to.

A teraz patrz:

W programie przechodzimy do:

File – Open Crash Dump lub skrótem klawiszowym CTRL + D

Pojawia sie okienko, w którym musimy wskazać plik *.dmp.

Najczęściej znajdują się one w katalogu C:\Windows\minidump\

Wybieramy plik (np.: Mini082205–01.dmp) najlepiej żeby data odpowiadała BSOD’owi.

Na pytanie:

Workspace base

Save information for workspace?

Odpowiadamy NIE

Gdy debuger sobie już przetworzy cały plik dostajemy coś podobnego:

**************************

Bugcheck Analysis

*******************************************************************************

Use !analyze –v to get detailed debugging information.

BugCheck 86427532, {1db, 2, 3, b} <––To jest kod naszego błędu STOP

Unable to load image pavdrv51.sys, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for pavdrv51.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for pavdrv51.sys

Probably caused by : pavdrv51.sys

Followup: MachineOwner

Wyróźniona na czerwono pozycja to prawdopodobnie winowajca restartu.

Uwaga: Sposób ten służy tylko do rozwiązywania problemów sprzętowych z oprogramowaniem, wadliwymi sterownikami itp.

Jeśli informacje będą niejasne lub podane będą pliki systemowe typu ntoskrnl.exe to prawdopodobnie mamy problem sprzętowy.

To tyle narazie!

Do zobaczenia!