Komp się sam wyłącza

Mam spory problem z laptopem, od jakiegoś czasu po dłuższej pracy (głównie podczas odpalonej gry, jakiejkolwiek), laptop sie wyłącza tak jakby ktoś odciął zasilanie energetyczne (nie używam baterii). Zauważyłem też że zaczął sie bardzo nagrzewać więc zainstalowałem program do monitorowania temperatury podzespołów. Nie wiem jakie są normalne temperatury laptopów ale mój podczas pracy w windowsie procesor osiąga 70-75 stopni Celsjusza, procesor graficzny zawsze o 2-4 stopnie więcej. Natomiast podczas gry temperaturę maksymalną procesora jaką osiągnąłem to aż 97 stopni :shock:

Posiadam TEN model laptopa. Nie wiem już co robić, oczyszczanie dysku, skanowanie, defragmentacja to wszystko co wykonałem i nie pomaga.

Podaje temperatury które osiągam w tej chwili:

Procesor = 73 °C (163 °F)

Dioda procesora = 78 °C (172 °F)

Procesor graficzny = 78 °C (172 °F)

Otoczenie procesora graficznego = 57 °C (135 °F)

Hitachi HTS541010G9SA00 = 51 °C (124 °F)

No temperatury troche za wysokie. Kiedyś widziałem na allegro takie podstawki do laptopów z wiatrakami powinny pomóc (widziałem je już dosyć dawno)

Na ten problem sam sobie odpowiedziałeś-jest to temperatura,nie sadze aby cokolwiek robisz na dysku pomogło raczej sprawdził bym czy wiatrak na procku jest sprawny.

takie laptopy jak Twój nie są do grania , jest to laptop “biurowy” zresztą jak wiekszość w podobnych cenach , i nic dziwnego że się wyłancza , osiąga zbyt wysokie temperatury (w stresie) , nadwyrężając procesory i katując je do takich temperatur dojdzie do tego że zacznie wyłanczać się znacznie częściej nawet przy przeglądaniu neta , przy tak wysokich temperaturach szybciej dochodzi do “wypalenia” (utraty własności ) pasty między rdzeniami procesorów a radiatorami , przez co procesory nawet przy małym obciażeniu szybciej i mocniej się grzeją , rozebrać laptopa , przedmuchać powietrzem i wymienić paste\

jedyne wyjście w tej sytuacji to nowy wentylator (jesli masz na niego miejsce) lub podstawki te, o których mówił kolega wyżej lub po prostu nie grać na nim.

Wentylator działa bardzo dobrze, gdy temperatura wzrasta zwiększa obroty.

Hmm nie do grania? Chcesz mi powiedzieć że przez prawie rok używania tego laptopa, głównie do gier on sie do tego nie nadaje ? Nie rozumiem. Dodam tyle że nie odpalam na nim nie wiadomo jakich najnowszych gier, gram w gierke która ma już parę lat i specjalnie wybrałem model z mocniejszą grafiką, jak dotąd nie miałem żadnego problemu. Co do wymiany pasty itp. to raczej się za to nie zabiorę bo laptop jest na gwarancji i prędzej z niej skorzystam.

no ale zainwestować w niego możesz typu kupic wentylator. Tyle chyba umiesz zrobic a jak kupisz to oddasz do serwisu i oni ci założa i nie będziesz sie do tego zabierał:PP

Miałem takie sam problem z laptopem a wszystko przez Windowsa Xp, do laptopa był dedykowany Vindows Vista. Zmieniłem na Xp i działal na tym systemie 3miesiące, strasznie miałem wysoką temp. procesora 64 stopnie a grafa 88 stopni w stresie. Teraz mam viste i wszystko pięknie smiga procesor 56 stopni a grafa 71 w stresie.