Komp sie samemu restartuje, błędy explorer.exe i drwtsn32.ex

Witam!

Od kilku dni mialem problem: komp sie zacinal i sam restartowal, a przy przegladaniu grafiki prawie zawsze wyskakuje blad explorer.exe lub drwtsn.exe lub oba na raz.

Probowalem nawet wylaczyc Dr Watsona ale ten proces jest nie do ruszenia.

Mam Windowsa XP z SP2.

Wczoraj sformatowalem twardy dysk (nie robilem tego ponad polroku wiec dlugo sie nie zastanawialem…) ale to za bardzo nic nie pomoglo.

Slyszalem ze moze to byc rowniez problem zasilacza - sprawdzalem napiecia zasilacza i sa one baaaardzo kiepskie, wahania nonstop. Dzisiaj kupilem nowy zasilacz i zaraz bede go zamienial. Ale nie wiem czy to cos pomoze…

Wklejam w takim razie swoje logi z rejestru z HijackThis:

Oraz z Silent Runnersa:

Z gory dzieki za pomoc. Ja zaczne wymieniac teraz zasilacz i napisze czy to cos pomoglo.

Logi są czyste :slight_smile:

Tak tez myslalem - samemu sprawdzalem i tak tez mi sie zdawalo…

Wlasnie wymienilem zasilacz na nowszy i lepszy - jednak nic nie pomoglo - caly czas przy ogladaniu grafiki (nawet przy miniaturkach) pokazuje sie blad explorer.exe i drwtsn24.exe. Nie wiem tylko dlaczego :confused:

Jesteś pewien, że chodzi o taki plik?

Co do problemów z explorer.exe, to spróbuj podmienić ten plik, czyli:

Odpal Konsolę odzyskiwania z CD XP i wpisuj komendy:

expand X:\i386\explorer.ex_ c:\Windows\explorer.exe

Gdzie X: to litera napędu CD

Oczywiscie chodzi o drwtsn32.exe :))

Przed chwila odinstalowalem wszystkie kodeki - jak na razie sie nie tnie i nie wyskakuja bledy.

No ale podejrzewam ze to nie jest sposob - bez kodekow zero filmow.

Włóż płytę instalacyjną do napędu --> start --> uruchom --> sfc /scannow (po sfc jest [spacja]) :slight_smile:

A wiec tak - w konsoli odzyskiwania za nic nie chce mi rozpakowac i przekopiowac explorer.exe do katalogu windowsa. Caly czas pokazuje, ze 0 rozpakowanych plikow - jak kazalem go tylko rozpakowac za pomoca polecenia expand to nie bylo problemu.

Sprobowalem wiec za pomoca polecenia copy przekopiowac rozpakowany z plytki pod Windowsem explorer.exe z jednego katalogu na dysku do drugiego - podal, ze odmowa dostepu…

Teraz sprobuje scannow.