Komp się wiesza przy grach itp

Wczoraj bawiłem się w czyszczenie kompa z wirów i w ogóle. Przy okazji przeinstalowałem stery do grafiki, bo komp się wieszał przy prawie wszystkich grach. W topicu z logami z HT itp. przy okazji o oto zapytałem, ale myślę, że do tej części forum zaglądnie więcej osób, które się na tym znają niż w topicu o logach, bo nie każdy musi wiedzieć wsyzstko o wszystkim :stuck_out_tongue:

Wię czy to może być wina tylko zasilacza lub driverów (ale od grafy już przeinstalowane)? BO jeśli chodzi o wiry to wczoraj ładnie pousuwałem tego typu śmieci, więc to raczej odpada ;p

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Jeszcze taki mały problemik, ale to już z oprogramwoania ;p Wcześniej wpisując coś w pasku adresu w mozilli używało wyszukiwarki google’a, a teraz mój braciszek coś zainstalował i używa yahoo - da się t ojakoś zmienić, bo wczoraj grzebałem, grzebałem i nic nie wygrzebałem ;/

co do tego wieszania to podaj swoją konfigurację sprzętową, bez tego trudno coś wymyślić

i jaki masz zasilacz?

Sorki, już daje.

AMD Athlon XP 3200+ Barton

GeForce 5500 FX

512MB Ram

Płyta Główna: MSI KT6 Delta-SR (MS_6590 v2.0)

Karta dźwiękowa: Creative SB Live! Value CT (4670)

Dysk: WDC WD800JB-00ETA0 (80gb)

Zasilacz: Codegen 350W Model: 200x

Po każdej instalacji sterowników musisz uaktualnić biblioteki DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Tak jak napisał Xman, zaaktualizuj DirectX.

Tak swoją drogą Twoja grafa GeForce 5500 FX juz ma swoje lata, niewiem w jakie gry grasz ale jeśli w te nowsze to komp według mnie ma prawo się wieszać właśnie z powodu grafy.

Zacznij od przetestowania komputera na jakiejś dobrej markowej zasiłce i sprawdź czy problem dalej występuje. Zmierz temperatury Everestem.

A od kiedy grafika ma się prawo wieszać jeśli gra jest zbyt nowa? To jakaś nowa moda? Ja na GFie 2 swoim jeszcze przed 3-4 tygodniami mogłem odpalić dość dużo nowych gier - jeśli się włączyły a karta spełniała minimalne wymagania to gra działała, jeśli nie to gra się nawet nie włączała sypiąc errorami o nieobsługiwaniu technologii czy po prostu błędem aplikacji.

Na 90% to zasilacz nie wyrabia - zmień na markowego Fortona/Delte 350W.

Co do FF’a - miałem podobnie jak przekierowałem serwery DNS - wtedy Mozilla zamiast z gugla to wyszukiwała z jakiejś innej przeglądarki - sprawdź to, zmień na wszystko automatyczne i powinno być ok. (Połączenia sieciowe -> Właściwosci (połączenia internetowego) -> Protokół internetowy -> Właściwości -> Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie).

Zaraz wszystko porobie ;p Tylko test na lepszej zasiłce może być problemem. A jeśli chodzi o gry to GTA SA, Conquer Online. Chodziły wcześniej bardzo płynnie. Ale zarówno przed reinstalką steów jak i teraz po pewnym czasie komp siada. Za to o dziwo CS chodzi normalnie. A z dx właśnie robię :wink:

Co do tych paskow.

Wejdz w zarzadzanie dodatkami wylacz to yahoo i wlacz google toolbar. Jezeli nie ma google to jeszcze raz instalnij i tyle. ALBO Wedz w programy i własciwosci w panelu sterowania odinstaluj to yahoo i odinstaluj google i znowu zainstaluj google powinno dzialac

Temp. przy włączonym conquerze od kilku minut (kkomp siada po ok pół godziny) - płyta główna 45C, procek 51C, dysk 38C.

~Alersjor - ani w dodatkach ani w panelu nie ma yahoo. Mi chodzi o pasek adresu, wcześniej jeśli nie wpsiałęm tam URLa tylko jakieś słowa to używało google albo przenosiło do jakiejś witryny z tym związanej (chyba pierwszy wynik z google po wpsianiu danego słowa), a teraz zamiast google jest yahoo.

A probowales przeinstalowac??

Czytaj kilka postów wyżej… co do temperatur to są ok, ale mógłbyś przeczyścić chłodzenie chipsetu i ew. dodać chociaż jeden wiatrak 80x80mm na tył obudowy. (Dopuszczalna temp. chipsetu to około 65*, ale ja np. mam w tej chwili 20*)

Co do Firefoxa:

wpisz w adresie

about:config

Znajdź wiersz: keyword.URL powinien mieć wartość:

~cosik_ktosik - pomogło, dzięki :slight_smile:

A komp o dziwo dalej działa, zobaczymy za chwile xD Jak nie padnie to chyba z tymi bibliotekami DX pomogło :smiley:

EDIT: Jedank nie… Zmian w evereście nei było w zakładce z temp.

W sumei dla mnie dziowne jest, że przy CSie komp się nie tnie, a taki Conquer czy GTA go wieszają. Teraz przy Conquerze jak dobrze licze 50minut wytrzymał i padł.

hmmm a może oczyść te co teraz masz stery driver cleanerem i zainstaluj jakiesz starsze stery. podobny problem miałem na 6100 po zainstalowaniu najnowszysch sterów, a mówią że nvidia ma dopracowane stery :?

To chyba pozostaje kwestia zasilacza ;/ Z drvierami na bank jest all ok, nie ma znaczenia jaką mam wersje, jest to samo ;/