Komp się wiesza

Komp mi się wiesza. Zazwyczaj jak przeglądam stronki w Firefoxie. Pulpit i pasek zadań nie reagują a net mogę przeglądać dalej. Gdy zminimalizuję okna robi się zwiecha totalna. Czasem nawet nie daje nic odpalenie msconfig i pozostaje tylko reset. Proszę o pomoc.

Użyj VundoFix + Trojan.Vundo Removal Tool + VirtumundoBeGone.

Daj log z Combofix

Pobierz The Avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Zrobiłem tak jak napisałeś. Po restarcie pojawiło się takie coś w notatniku:

Możesz mi wyjaśnić co było nie tak z moim kompem? Miałem jakiegoś trojana? Myślisz, że teraz powinno być w porządku?

P.S. Nawet jak to nic nie da to i tak dzięki za fatygę. :slight_smile:

Już powino być Ok, ale daj nowy log z Combo :wink:

Daj loga po czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Do avengera wklej:

i reszta jak wyżej

nowy log z combo

Zrobione.

Zaraz wyczyszczę rejestr.

ok, poproszę loga z combofixa :slight_smile:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

A to po co?

usunie w rejestrze wpis od tego szpiegowskiego toolbara

C:\Program Files** MyGlobalSearch **\bar\1.bin\MGSBAR.DLL

jak folder jest na dysku to też wywal

Zrobione. Folder wywalony. Dzięki za pomoc.

Mam pytanie. Czy powinno się wywalać wszystko co ma w logu rozszerzenie .dll albo .dll.vir?!

nie, dll to biblioteki wykorzystywane przez system i programy, tylko niektóre są szkodliwe. dll.vir tak, do wywalenia.

W takim razie skąd mogę wiedzieć, które są szkodliwe? Jest gdzieś jakiś katalog czy wykaz takich plików?

wkleisz logi i powiemy :wink:

Jak na razie komp mi się nie wiesza 8) . To czyszczenie chyba pomogło. Jeszcze raz dzięki za pomoc.