Komp się wiesza

(Miter 12) #1

Gdy włączę jakąkolwiek gre komuter zawiesza się w tym samym momencie niewiem ile minut po włączeniu ale zawsze tak samo np. jak szybciej włącze nową grę itd. to wtedy dalej zajde ale zawsze zawiesza się po takim samym czasie HELP

(deFco247) #2

Czy pojawia się jakiś Bluescreen?

Jeśli tak, to podaj kody błędu ( STOP 0x...)

(Miter 12) #3

nie pojawia się ale chyba komputer się przegrzewa i dlatego

Obciążyłem procesor i ram jakimś programem i się nie wiesza

(Musak28) #4

To jest jedna możliwość. Druga to sterowniki karty graficznej - spróbuj reinstalacji, albo w ogóle zainstaluj jeżeli np. zapomniałeś po niedawnej reinstalacji systemu :slight_smile:

(Toffik325) #5

No to sam odpowiedziałeś sobie na pytanie :wink:

1. Pobierz Everest Ultimate Edition, i podaj odczyt temperatur (najlepiej włącz grę i mniej więcej przed wyłączeniem podaj temperaturę i podczas normalnej pracy), to samo zrób z napięciami.

2. Podaj markę, model, moc zasilacza wraz z płytą główną, grafiką i procesorem.

3. Przeczyść komputer - otwierasz budę. Ogólnie dmuchasz sprężonym powietrzem. Patyczkiem do czyszczenia uszu oblatujesz dokładnie każdy wiatraczek (procesor, grafika, jakiś na obudowie może masz). Jeszcze raz używasz sprężonego powietrza. Odkręcasz z tyłu 4 śrubki trzymające zasilacz. Delikatnie go wyciągasz, uważając, aby nie poskręcać przyczepionych do niego kabli. Kładziesz go np. na górę obudowy. Rozkręcasz go. Dmuchasz powietrzem, czyścisz patyczkiem wiatrak (jeśli posiadasz zasilacz Chieftec możesz rozkręcić kratkę z przodu i wyczyścić wiatrak). Skręcasz zasilacz, wsadzasz na miejsce, tak aby kable ułożyły się tak jak wcześniej. Przykręcasz z tyłu 4 śrubki. Zakładasz klapę obudowy. Podajesz nam wykres temperatur z Everesta po wyczyszczeniu, piszesz czy dalej pojawia się problem :wink:

BTW: pisałem tak długo, że kolega wyżej był pierwszy :wink: . Pamiętaj, że najpierw musisz usunąć stare sterowniki (najlepiej najpierw z dodaj/usuń programy, potem używasz Driver Cleanera). Potem instalujesz nowe.

(Miter 12) #6

Nie chce mi sie wszystkiego pisać ale temperatura procesora podczas grania wynosi 75-80 a karty graficznej 60

i teraz zobaczyłem że nie działa mi wiatraczek karty graficznej karta to ati radeon x1650

Chyba wreszcie zakupie sobie nowy sprzęt i będzie spokój

(Danielm86) #7
  1. Sprzet był podkręcany?

2 . czyszczenie. Rozbierasz wentylatory na czynniki pierwsze. Zrywasz naklejke i tam pod nią masz tak jakby symering. Ściągasz go wtedy wiatraczek odłćzy sie od całości. Czyścisz dokładnie chusteczką. Dajesz kropelkę oliwy technicznej. Składasz w całość.

Do tego odkurz całą budę w środku.

PS

Osłony z boku bym nie zakładał. Lepsze odprowadzenie ciepła

(Miter 12) #8

Dzięki wszystkim za pomoc jutro przeczyszcze kompa i sie zobaczy :wink:

Sprzęt nie był podkręcany Jakiś czas temu coś zaczeło wyć w komputerze okazało się że to wiatraczek karty graficznej i od 2 tygodni sie wiesza i chyba od tego czasu jak wiatraczek odmowil posłuszeństwa

(Toffik325) #9

Podaj jeszcze zasilacz ; p Po zdjęciu klapy obudowy będzie na zasilaczu na naklejce.

75 - 80*C na procesorze? Bardziej bym się martwił o to, niż o Radeona.