Komp się wyłącza i włącza/resetuje!

Cześć,

Niedawno kupiłem nowe części a zasilacz zostawiłem ten sam. Komputer się wyłącza i włącza (nie na odwrót!) i robi tak kiedy mu się podoba, czyli może się wylaczyc, kiedy go używam lub nie używam (oczywiscie kiedy jest wlaczony), dwa razy się wylaczyl, kiedy grałem, nigdy nie wiadomo kiedy tak zrobi. Przeważnie jest tak ze dwa lub trzy razy się wyłączy i potem chodzi już normalnie przez dłuższy czas. To samo jest na Win 7 i na 10, na pewno to nie żadne pliki/sterowniki. Nie jest to żaden BSOD ani nie jest to samo gdy naciska się przycisk reset, po prostu gaśnie jakbym kabel wyciągnął z gniazdka i po ok. 1, 2 sekundach ponownie sam się włącza. Mam nadzieje ze to przez zasilacz, oby nie inne części. Dodam ze robił tak nie od razu tylko po dwóch, trzech dniach od wymiany części.

Corsair 400w (z 5 lat ma), i5 4690 (bez K), GTX 960, 1x8Gb RAM, Gigabyte h81m-h, SSD + HDD.

 

Możliwe, że zasilacz - sama graficzna może momentami wymagać mocnego zasilacza (a przynajmniej niektóre jego wyjścia). Kup/pożycz zasilacz i sprawdź, kup z zapasem (chociaż 600-650W - to, że ma tyle napisane nie oznacza, że tyle “ciągnie” prądu).

Wyjąłem kartę graficzna i jeden dysk… dalej to samo :(. Jeżeli bym robił cos konkretnego co by powodowało ze się wylacza, ale tu nie ważne co robie to jest to samo. Jeszcze raz napisze, że najpierw się wyłączy jakby prąd mi wyłączyli a po sekundzie wraca do życia (nie jak z przyciskiem reset!!). Czego to może być jeszcze wina? 

Problem ten jest podobny do mojego ,który miałem w listopadzie z moją płytą Gigabyte.U mnie komputer nie uruchamiał się z powodu uszkodzonej płyty głównej.Byłem pewien ,że to płyta iż resztę podzespołów oprócz procesora sprawdziłem na innym komputerze i okazały się sprawne.

Więc u mnie winowajcą była płyta główna ,która miała coś uszkodzonego odpowiedzialnego za uruchamianie się.Po oddaniu płyty na gwarancję naprawiono mi  płytę i od tej pory działa prawidłowo.

Ja bym tu obstawiał na płytę lub zasilacz.

No właśnie już zaczynam podejrzewać ze to płyta główna. Nie mam teraz innego zasilacza a kupić nowy mogę z pewnością ze wszystko zadziala, lecz pewności nie mam, wiec zamienię te nowe na stare części i zobaczę. Zrobię przegląd wszystkich kabli itd. Jest tu ktoś jeszcze kto jest w stanie mi pomoc? :slight_smile:

Jeszcze nie wymienilem zasilacza ale po ostatnim czyszczeniu bylo dobrze przez 3 dni i dalej to samo. :frowning:

Elektryki w domu jesteś pewny?

Dobra, nowy zasilacz kupilem zobaczymy.