Komp się zacina!

(Animologic) #1

Już od dłuższego czasu gdy gram (GTA San Andreas, F1 Challenge 2007, MaSzyna EU07 czy FIFA 08) komp mi się mocno muli / zacina się.

Dlaczemu?? Mam WinXP HE/PRO SP2 || ATI Radeon 9600 pro || 1 GB ramu || 120 HDD (4 part. 30GB)

(Krzysieek88) #2

Może zacznij pisać po polsku.

Takiego systemu jeszcze nie widziałem HE/PRO ? Co to ?

Może tak więcej szczegółów ?

Jaki masz dokładnie sprzęt ? Procek ?

Wirusów nie masz ? Skanowałeś na obecność adware, spyware itp. ?

Więcej szczegółów :!:

(Quentin) #3

Animologic , podaj jeszcze zasilacz i powiedz czy tak się zacina często czy tylko przy tych grach :roll:

(Animologic) #4

Cytat od Czesia z Włatcy Móch

Windows XP Home Edition SP2 i Windows XP Professional SP2

Niedawno skanowałem bo miałem broblem z netem!! Nic niema!!

Zacina się tylko w grach. Ale ładowanie systemu też długo trwa. Jak się już pulpit pokażę !!

Procesor: Intel Celeron 2,4 GHz

Płyta gł.: Intel Bonanza D875PBZ

Zasilacz: (gdzie mam sprawdzić??)

(Krzysieek88) #5

Zdejmij obudowę i sprawdz.

(Quentin) #6

Chyba, że jak masz plomby gwarancyjne to lepiej nie ruszaj :? Pamiętasz ile już czasu posiadasz ten zasilacz?

(Animologic) #7

3 lata. i nie było problemów z nim - to nie jest on, CHYBA

(Krzysieek88) #8

Na wszelki wypadek jak nie masz żadnych plomb na obudowie, to otwórz i sprawdz co to jest za zasilacz.

I zrób jeszcze tak -

Przeczyść rejestr np. tym programem :

Ewentualnie jak dużo instalowałeś i odinstalowywałeś, to wywal to co znajduje się w tym katalogu :

C:\WINDOWS\Prefetch

Jeżeli były zbędne wpisy w rejestrze jak i w katalogu prefetch, to system powinien się szybciej uruchamiać.

(po usunięciu katalogu prefetch, system do około dwóch uruchomień może się wolniej odpalać, ponieważ muszą na nowo zostać utworzone pliki prefetchingu.)

(Olow3) #9

Witam mam problem z grą eu07,nie wiem czemu się zacina przy każdym uruchomieniu :|.Wczesniej mialem już pare razy tą grę i nie scinalo,sciagalem z róznych stron.Prosze o pomoc z góry dziekuje :wink: