Komp sie zawiesza

Witam mam nie mały problemz kompem, bo ciągle mi sie wiesza! jak coś szperam po necie, nie robie nic konkretnego to sie nic nie dzieje.

Problem zaczyna sie gdy włączam jakąs gre i to niezalezenie od tego jaką wszędzie jest taki sam problem wiesza sie kiedy chce, czasem moge godzine grać i jest wszystko ok, a czasem musze resetować co 3 minuty.

PLEASE HELP!

aaa i dodam jeszcze Win XP SP2, athlon 2800+ 1GB ram, grafa leadtek WinFast A360 LE nie dawno stawiany nowy system, wczesniej tez był problem.

może wirus ? :roll:

jaka temperatura procesora , dysku twardego ? – > sprawdzisz to programem everest

Wszystkie gry się wieszają? Po restarcie zobacz w ten dziennik zdarzeń:

Start>>>Uruchom>>>eventvwr i powiedz czy są jakieś błędy

Ostatnie błędy są jakies z wczoraj, ale juz dziś rano sie zwiesił komp wiec nie zarejestrował tego

Na procku przy obciążeniu nie przekracza 60 stopni, twardziel 40 stopni

a procesor jakiej marki ? amd czy intel ? :? podaj dokładną nazwę twojego procesora

:oops:

nie zauważyłem squeet

temperatura w normie :slight_smile:

Może to jakis problem z RAMem spróbuj przetestować na innym RAMie jeśli bedzie dobrze to wiesz co jest nie tak :slight_smile:

tez mialem kiedys podobny problem :slight_smile: wtedy mialem jeszce win 98 se. ale gdy zainstalowalem xp pro od razu nie było żadnych problemów. ja tak sobie mysle… ze to moze byc nie zgranie sprzetowe :slight_smile: poszukaj moze jakis sterownikow do plyty i do innych bajerkow. ale sie tam nie znam…

No właśnie tez mnie zainteresowały ramy, a właściwie to ze są bardzo blisko procko, jakies 2 cm od radiatora,

Złączono Posta : 27.04.2006 (Czw) 9:39

Powgrywałem najnowsze sofry do wszystkiego, do płyty, karty graficznej o ile z datą grudnia 2004 mozna nazwać je nowymi

Ja stawiam na ramy, a to ze sa blisko radiatora to chyba nie ma róznicy :slight_smile:

No chodziło mi o to ze sie mogą grzać :stuck_out_tongue: procek 60 stopni + ramy w prawie pełnym uzyciu,

przepne je o jedną szyne dalej, niewiele ale zawsze coś.

Zależy

Jeśli masz dobry cooler, to powietrze z niego będzie przy okazji ochładzało przestrzeń wokół, czyli również pamięć RAM

Jeśli zaś masz tak skonstruowany, że wywiewa powietrze górą i dołem, to na boki nic nie leci oprócz temperatury od nagrzanego radiatora.

Wówczas pamięć RAM oprócz swojego ciepła, które wytwarza podczas pracy, absorbuje z otoczenia również temperaturę radiatora i nadmiernie sie nagrzewa, co może prowadzić do niestabilności systemu…

No to mój przypadek. Całe ciepło z procka dmucha wprost na ramy…

możliwe ze bym mógł przekręcic radiator o 90 stopni, ale nie chce sie w tym babrać zeby czegos nie zepsuć

Nie wiedziałem… :slight_smile:

lukaszzek

spróbuj przepiąc RAM od kogos innego może bedzie dobrze jesli tak to musisz RAM wymienić :slight_smile:

Ale czemu ten problem ujawnił sie dopiero teraz ?! kompa mam od dwuch lat

Jest wiele przyczyn chocby troche za duze napiecie z zasilacza i juz cos mogło strzelic :slight_smile:

Być może trzeba wykonać gruntowne porządki - powinno się je robić raz, dwa razy w roku.

Mianowicie.

Wyciągasz wszystko z komputera, dokładnie czyścisz, zakładasz nową pastę na procesor, pamięci RAM i styki kart czyścisz gumką do mazania, obudowę z kurzu a wiatraki i cooler spirytusem. Wszystko ładnie skręcasz.

Taniej wychodzi niż zakup nowych pamięci - a zbije temperaturę o kilka stopni.

No i tak Chyba będe musiał zrobić. Wszystko jest zakurzone a wręcz obsiadłę brudem! Długi weekend sie zbliza to akurat będe mieć czas na gruntowne porządki :wink:

Załozyłem dwa wentylatory ze starych zasilaczy na przód i tył obudowy, to mi zbiło temperature z procka o około 10 stopni, a i z ram i całej reszty jest lepiej odprowadzane ciepło,

Problem wygląda na rozwiązany bo juz sie nie wiesza :]