Komp stacjonarny - pobór prądu

Zamierzam kupic komputer.

Może to śmieszne ale zacząłem się zastanawiać nad tym ile taki komp stacjonarny zżera prądu, np. w porównaniu do laptopa.

Robiąc na necie różne konfiguracje komputera stacjonarnego, wychodziła potzreba kupna np. 450W zasilacza. Czy to oznacza że taki komp pobiera 450W prądu ???

Z góry dzięki za odpowiedź !

To nie jest śmieszne, samo życie. Akurat mam zasilacz 450W. Komputer używa całkowicie te 450W podczas wielkiego obciążenia: kiedy pracują dyski, napęd, procesor i jego chłodzenie, dodatkowe wentylatory, grafa oraz oddzielnie dodatkowy prąd, który pobiera monitor…Jakiś czas temu czytałem artykuł z wyliczeniami tego typu, gdzie uwzględniano większy pobór prądu nawet przy kilku otwartych oknach przeglądarki. Ogólnie to jeśli komp “chodzi”, korzystasz z neta, komunikator i taka drobnica to zużywa 230-300W (wszystko oczywiście jest zależne od jego konfiguracji sprzętowej, napisałem o swoim). Przez 10 godzin ciągłej “pracy” zużywam średnio 3 kWh x 0,50gr = 1,5 zł :slight_smile: to oczywiście też zależne od cen dostawcy prądu bla bla bla…oczywiście laptop, który zużywa 60W jest sporo oszczędniejszy :slight_smile:

Ten komp max pobierze z 200W.

Co składasz? Większość konfiguracji będzie pracować na 350W zasilaczu, o ile ten zasilacz jest dobrej firmy i ma sporo na +12V, np Bequiet L7. Komputer pobierze tyle ile mu potrzeba + straty na ciepło, nie będzie pobierał stale 450W.